سخنگوی جدید کاخ سفید: هرگز به خبرنگاران دروغ نمی‌گویم

[ad_1]

به گزارش روز شنبه خبرگزاری فرانسه، مک انانی همچنین گفت که به خاطر قربانیان ویروس کرونا دعا می‌کند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری جنجالی آمریکا بیش از یک سال است که برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سخنگوهای کاخ سفید که دهه‌ها ادامه داشت، قطع کرده بود.

روز جمعه اعلام شد که دوباره کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید از سرگرفته می‌شود، به همین دلیل مک‌ انانی در صدر خبرها قرار گرفت.

وی از تربیون مخصوص سخنگوی کاخ سفید خطاب به خبرنگاران گفت:”من هرگز به شما دروغ نخواهم گفت، به شما قول می دهم.

سخنگوی جدید کاخ سفید که تنها ۳۱ سال دارد، اعلام کرد: قصد داریم، کنفرانس مطبوعاتی ادامه پیدا کند.

مک انانی  با بیان این که وظیفه وی این است که ایده‌های رییس جمهوری آمریکا را به خبرنگاران منتقل کند، گفت:البته من با رییس جمهوری در کاخ سفید حضور دارم، بنابراین همیشه با ایشان هستم و تفکر او را درک می کنم.

معاونان ترامپ بر این باورند که کنفرانس‌های مطبوعاتی چندان مهم نیست، چرا که رییس جمهوری آمریکا خود با خبرنگاران سخن می‌گوید.

ترامپ در واقع در برگزاری کنفرانس‌های خبری و مصاحبه با رسانه‌های همسو و دیدارهای از پیش تعیین نشده با خبرنگاران رکوردار است.

اما دیدار ترامپ با خبرنگاران اغلب با هرج و مرج زیاد و بحث‌های شدید همراه است.

مک انانی روز جمعه مؤدبانه در جایگاه سخنگوی کاخ سفید قرار گرفت و سعی کرد از به کاربردن تعابیری  که ترامپ علیه خبرنگاران چون “شما دروغگو” هستید و اخباری که منتشر می‌کنید، اخباری سراسر دروغ است” خودداری کند.

سخنگوی جدید کاخ سفید که فارغ التحصیل دانشگاه‌ها هاروارد و جورج تاون است، پیش از این سمت، سخنگوی کمپین انتخاباتی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و بوده در شبکه‌های “فاکس نیوز” و سی‌ان‌ان” کار می کرد.

سخنگوی جدید کاخ سفید به دلیل اظهارنظرهای قبلی‌اش از جمله حمایت از تئوری توطئه ترامپ و اعلام این که “باراک اوباما” رییس جمهوری پیشین این کشور متولد آمریکا نیست، زیر تیغ شدید انتقادات قرار گرفت و بسیاری این سخنان  را  نژاد پرستانه دانستند.

هنوز مشخص نیست که آیا او در کنفرانس‌های مطبوعاتی کاخ سفید عملکرد بهتری از پیشینیان خود خواهد داشت یا خیر، اما سعی کرده است، نشان دهد که به ترامپ بسیار نزدیک است.

مک انانی پس از استعفای “استفانی گریشام” در ۱۹ فروردین ماه ۹۹، به عنوان سخنگوی کاخ سفید معرّفی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید