سامانه “ایکس‌ری” خودروهای سواری در مرز بازرگان راه‌اندازی می‌شود

[ad_1]

حسین عباسی روز یکشنبه در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ماکو اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای عمل کننده بیش از سه کیلو و ۵۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شد که در این راستا ۵۱ نفر دستگیر و یک شبکه نیز متلاشی شد.

وی بر ضرورت عزم ملی برای مقابله با مواد مخدر تاکید و افزود: بی شک فعالیت‌های پیشگیرانه مهمترین اقدام برای مبارزه با مواد خانمان‌سوز مخدر است.

فرماندار ماکو اضافه کرد: با توجه به شرایط کنونی کشور و شیوع بیماری کرونا که اجرای تمامی برنامه‌ها را تحت شعاع خود قرار داده است، ضروری است با استفاده از ظرفیت فضای مجازی، نصب بنرهای تبلیغاتی و تولید محتوا، نسبت به آگاهی‌سازی عمومی در خصوص اثرات سومصرف مواد مخدر در بین خانواده‌ها اقدام شود.

عباسی افزود: تحقق جامعه عاری از مواد مخدر بسیار سخت است، ولی باید تلاش‌ها در راستای به حداقل رساندن مصرف این مواد افیونی در بین جوانان تداوم و با جدیت دنبال شود که نبود معتاد متجاهر در سطح شهرستان ماکو عملکرد مطلوبی است که در سایه فرهنگ عمومی و تعامل بین اعضای شورا بدست آمده است.

وی با اشاره به اینکه نقش‌آفرینی گسترده دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی مورد انتظار جدی است، افزود: ارتقای سطح آگاهی‌ با همکاری رسانه‌ها، پرداختن به مهارت‌آموزی و سبک زندگی سالم و تقویت فعالیت‌های جایگزین ورزشی و هنری منجر به تقویت موضوع پیشگیری همگانی از گرایش به سمت مصرف موادمخدر می‌شود.

مرز بازرگان ماکو یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می رود؛ سرو و رازی در شهرستان های ارومیه و خوی دیگر مبادی رسمی استان با این کشور را تشکیل می دهند.

شهرستان ماکو با بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید