سازمان ملل: حملات علیه غیرنظامیان در لیبی جنایت جنگی است

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، دوجاریک که در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک صحبت می کرد، افزود: از کسانی که بر طرف های درگیر در لیبی نفوذ دارند می خواهیم تا آنها را به توقف اقدامات خصمانه ترغیب کنند و به میز مذاکره بازگردانند.

وی اظهار کرد: شرایط در لیبی بسیار نگران کننده است و بار دیگر از طرف های درگیر می خواهیم تا حملات علیه یکدیگر را متوقف کنند.

روز سه‌شنبه گذشته شبه نظامیان موسوم به نیروهای ارتش ملی وابسته به ژنرال خلیفه حفتر با ده ها فروند راکت، مناطق مسکونی و فرودگاه بین‌المللی معیتیقه و مناطق مسکونی را در طرابلس پایتخت لیبی هدف قرار دادند.

نیروهای حفتر که توسط امارات، عربستان، روسیه، مصر و اردن و برخی کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ (۱۵ فروردین ۹۸) حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته (۲۱ آذر) نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌ بودند.

لیبی پس از برکناری معمر قذافی عملاً به دو بخش تقسیم شده است. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس، دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد است و در بخش شرقی و جنوب نیز خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش، کنترل امور را در دست گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید