زیرساخت‌های بیمارستانی گلستان کمتر از حد انتظار است

[ad_1]

هادی حق‌شناس روز پنجشنبه در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با حضور حریرچی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: کمبود امکانات درمانی گلستان به گونه ای است که کادر درمان بیمارستان ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، لباس محافظ را در خانه دوخته و به طور مستمر از آن استفاده می کنند که تکرار این اتفاقات نگران کننده است.

وی اظهار داشت: تقویت کادر درمان یکی دیگر از خواسته‌های گلستان از وزارت بهداشت است تا در شرایطی مانند همه گیری فراوان کرونا موجب خدمات رسانی بهتر به بیماران و کاهش تلفات شود.

استاندار گلستان گفت: ۱۴ اسفند ماه سال قبل، ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستان‌های استان درگیر بیماران کرونایی بود و در آن ماه حتی یک ماسک در استان تولید نمی‌شد، اما با تلاش واحدهای تولیدی و حمایت مسوولان، تاکنون چهار میلیون و ۵۰۰ هزار ماسک در استان تولید شد.

حق‌شناس یادآور شد: همچنین در ابتدای شیوع کرونا یک کارخانه تولید مواد ضدعفونی‌کننده در استان وجود داشت که در حال حاضر تعداد این واحدها به ۶ کارخانه با تولید یک میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسیده است.

استاندار گلستان تعداد تخت‌های بیمارستانی استان را ۲ هزار و ۵۰۰ تخت اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۵۰۰ تخت در دولت تدبیر و امید ایجاد شده و قرار است تا نیمه اول سال آینده یک هزار تخت دیگر به مجموع تخت های بیمارستانی گلستان افزوده شود.

حق‌شناس گفت که ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستانی گلستان فرسوده است.

وی بیان کرد: مطابق پیش بینی کارشناسان، احتمال ۲ برابر شدن تعداد بیماران کرونایی دور از انتظار نیست که در آن صورت گلستان توان کنترل این شرایط را به دلیل کمبودهای فراوان درمانی ندارد.

نماینده مردم شهرهای شرق گلستان (مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه) در مجلس شورای اسلامی که میهمان ویدئو کنفرانسی این جلسه بود به در پیش بودن عید قربان اشاره کرد و گفت: با توجه به احتمال برگزاری جشن های این عید در مناطق اهل سنت‌نشین استان، افزایش شیوع کرونا در این مناطق قابل پیش بینی است.

رضا آریان‌پور اظهار کرد: در چنین شرایطی باید تمام بیمارستان‌های گلستان در حالت آماده باش کامل باشند.

وی همچنین از برخی کمبودهای بیمارستانی در گلستان به خصوص حوزه انتخابیه خود گلایه کرد و خواستار توجه بیشتر وزارت بهداشت به این مناطق شد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز پنجشنبه گفت: دو هزار و ۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیست و چهارساعت گذشته به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۲۲۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان‌باختگان کرونا در کشور به ۱۵ هزار و ۷۴ نفر رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید