زبان فارسی به آفریقای جنوبی هم رسید

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به همت رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا، اولین دوره آنلاین آموزش زبان فارسی با مشارکت بنیاد سعدی و حضور ۴۰ نفر از فارسی آموزان کشور آفریقای جنوبی افتتاح شد.

بنابر اعلام رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا، آغاز کلاس‌ های زبان فارسی با استقبال خوب فارسی آموزان همراه بوده و مدرس این دوره زهرا عامری کارشناس معاونت بین‌الملل بنیاد سعدی است.

بنیاد سعدی، در سال ۱۳۸۹ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم‌افزایی و انسجام در فعالیت‌های مرتبط با این حوزه و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های موجود کشور، تاسیس شد. این بنیاد ضمن تالیف کتاب های آموزشی زبان فارسی، تربیت مربی، همه‌ساله دوره های آموزشی را در این راستا برای مدرسان زبان فارسی دنیا برنامه ریزی و اجرا می کند، همچنین برگزاری دوره های دانش افزایی برای علاقه‌مندان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در سراسر جهان و رشته های مرتبط از دیگر فعالیت های این بنیاد است.
تالیف ۱۶ عنوان کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، برگزاری بیش از ۳۰۰ دوره‌ آموزش زبان فارسی، با حضور ۱۰ هزار فارسی‌آموز و تربیت معلم، فعالیت در فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی بخشی از فعالیت های این نهاد است که به صورت هیات امنایی با ریاست غلامعلی حداد عادل اداره می شود. 

هیئت امنای بنیاد سعدی شامل معاون اول رئیس‌جمهور (رئیس هیات امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (دبیر هیات امناء)، رئیس بنیاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رئیس سازمان صدا و سیما و ۵ نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی است که به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید هیات امنای فرهنگستان آغاز به کار کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید