رییس کل دادگستری : هیچ موردی از کودک آزاری در فارس گزارش نشده است

[ad_1]

حجت الاسلام سید کاظم موسوی رییس کل دادگستری استان فارس روز یکشنبه  از کاهش ۸۰ درصدی دعاوی خانواده در حوزه قضایی شیراز در مقایسه با ماه های پایانی  سال گذشته خبر داد و با بیان اینکه در خانه ماندن اعضای خانواده ها سبب افزایش محبت، مودت و دوستی  خانواده ها در این ایام شده است گفت: انسجام میان اعضای خانواده ها باعث شده شاهدکاهش دعاوی مهریه، دعاوی نفقه، طلاق توافقی، طلاق عسر و حرجی و سایر دعاوی مرتبط با مسائل خانواده باشیم.

 رییس کل دادگستری استان فارس  با تأکید بر اینکه در همین مدت علاوه بر کاهش ۸۰ درصدی ورودی پرونده قضایی در محاکم خانواده شیراز، شاهد کاهش ۴۱ درصدی پرونده های کیفری و حقوقی نیز بوده ایم موضوع کودک آزاری را مبتلا به جوامع غربی دانست و گفت: در استان فارس از ماه های پایانی سال گذشته تا کنون حتی یک مورد کودک آزاری از سوی مسئولان حوزه های قضایی استان گزارش نشده است.

حجه الاسلام موسوی تصریح کرد: این امر حاصل  مودت و دوستی ایجاد شده در میان خانواده ها  وعمل به آموزه های دینی و توصیه های اخلاقی و پیروی از  سیره ائمه اطهار (ع) است .

رییس شورای قضایی استان فارس در ادامه  با بیان اینکه برخی در تلاشند تا با ارائه آمارهای غیر واقعی فضای جامعه را  به نحو دیگری تحلیل نمایند گفت:  آنچه بنا به شواهد آماری مشخص است میزان طرح دعاوی با موضوعات خانوادگی کاهش چشمگیری داشته است.

وی اظهار امیدواری کرد با ادامه رویکرد خانواده ها در راستای انسجام نظام خانواده ها و عمل به توصیه ها و تأکیدات دین اسلام و تقویت مسائل فرهنگی و اعتقادی، روند کاهشی تشکیل پرونده های خانواده تا پایان سال ادامه یابد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید