روند احداث واحدهای مسکونی در منطقه زلزله‌زده قطور رضایت‌بخش نیست

[ad_1]

محمدمهدی شهریاری روز جمعه در بازدید پنج ساعته از منطقه زلزله زده قطور خوی افزود: با وجود تلاش انجام شده، به علت عواملی نظیر شیوع بیماری کرونا و تعلل برخی دستگاه های اجرایی از جمله شرکت بیمه، روند بازسازی مناطق زلزله زده مطابق برنامه ریزی ها پیش نمی رود.

وی با انتقاد از کوتاهی شرکت بیمه در انجام تعهدات مورد توافق اضافه کرد: انتظار داریم شرکت بیمه در اجرای تعهدات خود و پرداخت خسارت درست و کامل به واحدهای مسکونی زلزله زده اهتمام جدی داشته باشد که در غیر این‌صورت، به محاکم قضایی شکایت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: مردم مناطق زلزله زده به اندازه کافی دچار سختی و مشکل شده اند و این وظیفه دستگاه‌های مسوول است که دسترسی مردم به ملزومات ساخت واحدهای مسکونی را تسهیل کنند.

وی به بنیاد مسکن و فرمانداری خوی نیز دستور داد که هر چه سریع‌تر در خصوص سرعت بخشی به روند احداث و هماهنگی های بانکی برای پرداخت تسهیلات بازسازی و معیشتی اقدام کنند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین توجه ویژه به زنان سرپرست خانوار و بانوان سالمند بدون سرپرست را خواستار شد و افزود: فرمانداری باید نسبت به شناسایی و معرفی این افراد به نهادهای حمایتی اقدام کند.

شهریاری بیان کرد: آزادسازی حساب های بانکی خسارت بیمه اماکن روستایی، پرداخت وام ۳۰ میلیون ریالی کمک معیشتی برای همه مشمولان، تعیین تکلیف اماکن روستایی زلزله زده احداث شده در خارج از محدوده برای دریافت سریع خدمات حمایتی، استقرار ملزومات احداث واحدهای مسکونی و سیستم بانکی در مناطق زلزله زده، شناسایی و سرعت بخشی به احداث واحدهای مسکونی تخریب شده از جمله مواردی است که باید اقدامات لازم برای اجرایی شدن آنها انجام شود.

به گزارش ایرنا، بر اثر وقوع زلزله در روز سوم اسفند سال گذشته، صدها واحد مسکونی در منطقه قطور خوی تخریب شد که همچنان روند احداث آنها ادامه دارد.

قطور در مرز ایران و ترکیه و در شمال آذربایجان غربی قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید