رقابت بر سر کرسی نخست وزیری ژاپن بالا گرفت

[ad_1]

به گزارش ایرنا،  قانونگذاران رقیب سوگا برای کسب رهبری حزب حاکم اصلی لیبرال دموکرات ژاپن پیشاپیش انتخابات ریاست این حزب در ۲۴ شهریور سال جاری، در تلاش برای جلب حمایت هستند.

سوگا یوشیهیده دبیر اول کابینه اولویت های خود را روز گذشته /شنبه/ به صورت اینترنتی اعلام کرد سوگا شعار خود را «کمک به خود، کمک متقابل، یاری همگانی و همبستگی اجتماعی» اعلام کرد.

او گفت که همزمان با جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، بار دیگر اقتصاد را پویا خواهد کرد او همچنین تصحیر حرکد تلاش خواهد کرد که تا اواسط سال میلادی آینده برای همه شهروندان ژاپن واکسن تامین شود.

غلبه بر ناحیه گرایی در میان نهادهای دولتی و احیای دوباره اقتصاد مناطق روستایی از دیگر اولویت های او هستند.

اما دو رقیب دیگر سوگا، به طور جداگانه برای جلب حمایت نمایندگان شعبه های استانی به خارج از توکیو رفتند «کیشیدا فومیئو»  رئیس شورای پژوهش خط مشی حزب لیبرال دموکرات و وزیر خارجه پیشین ژاپن، به استان های یاماناشی و شیزوئوکا رفت و در آنجا با اعضای حزب دیدار کرد.

«ایشیبا شیگرو»  دبیرکل پیشین حزب لیبرال دموکرات دیگر رقیب سوگا به شهر فوکوئوکا رفت و در یک برنامه تلویزیونی حاضر شد.

از میان این سه، سوگا هم اکنون حمایت اکثر افراد در بزرگ ترین فراکسیون های این حزب را کسب کرده است کیشیدا و ایشیبا قصد دارند برای جلب حمایت نمایندگان شعبه های استانی سفرهای بیشتری داشته باشند و برنامه ها و خط مشی خود را در اینترنت اعلام کنند.

کارزار رقابت های انتخاباتی به طور رسمی از روز سه شنبه آغاز خواهد شد در روز ۲۴ شهریور ۳۹۴ قانونگذار حزب لیبرال دموکرات برای انتخاب رهبر جدید این حزب رای خواهند داد علاوه بر این، هر یک از شعبه های محلی نماینده ۴۷ استان ژاپن نیز سه رای خواهند داشت.

نخست وزیر آبه شینزو از نوجوانی به یک بیماری مزمن به نام کولیت زخمی مبتلا بوده است کسانی که دچار این بیماری می شوند، به خاطر التهاب دیواره روده بزرگ، از درد بدن شدید و اسهال مستمر رنج می برند.

آبه نخست در سال ۲۰۰۶ در سن ۵۲ سالگی، جوانترین نخست وزیر ژاپن پس از جنگ جهانی شد او حدود یک سال پس از آن به خاطر رنج بردن از مشکلات شدید بیماری از سمت خود کناره گیری کرد.

او در دسامبر۲۰۱۲ میلادی بار دیگر نخست وزیر شد و دومین کابینه خود را تشکیل داد به ظاهر وضعیت سلامتی او به خاطر داروهای تازه ای که التهاب را کاهش می داد، پایدار شده بود دوره نخست وزیری او به ۷ سال و ۸ ماه رسید.

اما منابع آگاه می گویند هنگامی که آبه در ماه خرداد برای معاینه پزشکی رفت، نشانه های غیرعادی در بدن او دیده شد به گفته آنها آزمایش هایی که در بیمارستان دانشگاه کیئو در ۲۷ مرداد از او گرفته شد نشان می داد که شرایطش بدتر شده است.

به گفته این منابع، آزمایشی که یک هفته پس از آن انجام شد نشان داد که داروها موثر بوده و شرایطش بهتر شده است اما پزشکان گفتند که آبه باید برای یک سال آینده از دارو استفاده کند.

آبه باور داشت که هرگز نباید بگذارد شرایط جسمی او بر قضاوت سیاسی اش تاثیر بگذارد و تصمیم گرفت که باقی ماندن در سمت نخست وزیری برایش دشوار است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید