رشد فزاینده شیوع کرونا در چهارمحال و بختیاری نگران‌کننده است

[ad_1]

مجید شیرانی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تبعات منفی سفرهای پایان تابستان و بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آیین‌ها در روزها اخیر نمایانگر شده است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد بیماران سرپایی و بستری در روزهای اخیر نگران‌کننده است و این موضوع در بین جوانان و افراد با سنین میانسالی نمود بیشتری دارد.

شیرانی شیوع چرخشی ویروس در بین خانواده‌ها و بستگان را مهمترین عامل شیوع در استان برشمرد و گفت: با وجود توصیه‌های مکرر همچنان دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی مهمترین عامل خطرناک شیوع کرونا در استان است و برخی مردم نسبت به این موضوع بی‌توجهی می‌کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: چنانچه مردم در این روزها همکاری نکنند و شیوع کرونا گسترده‌تر شود مهار آن در فصل سرما بسیار سخت شده و شرایط وخیم‌تر می‌شود.

شیرانی تصریح کرد: آغاز فصل سرما و شیوع سرماخوردگی و آنفلوانزا نگرانی در خصوص شیوع کرونا را بیشتر می‌کند چراکه با مراجعات مکرر به مراکز درمانی ابتلا به ویروس کرونا را افزایش می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: برای فعالیت در مراکز درمانی و دستگاه‌ها و نهادهای اداری در فصل سرما پروتکل‌های مخصوصی پیش‌بینی شده که مهمترین آن تهویه هوای اتاق‌ها است چراکه با بسته شدن پنجره‌ها امکان آلودگی فضاهای اداری بیشتر می‌شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید