رئیس سازمان مدیریت :۴۲۴میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی به استان کرمان تخصیص یافت

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، جعفر رودری روز شنبه در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه بودجه هزینه‌ای سال ۹۸ استان کرمان بسته شده است افزود: در تملک دارایی یکهزار و ۹۷۶ میلیارد تومان ابلاغی برای سال گذشته بود که ۸۲۸ میلیارد تومان معادل ۴۲ تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اینکه از میزان اعتبار تخصیص یافته ۱۶۶ میلیارد تومان نقد بود که دستگاه‌های اجرایی برای جذب تخصیص‌های نقد مشکلی ندارند و به موقع کل رقم جذب شده است گفت: از این مقدار ۶۵۶.۶ میلیارد تومان اسناد بود که ۴۸ میلیارد تومان اسناد یک ساله و ۱۰۰ درصد جذب شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان تصریح کرد: اسناد ۲ ساله ۲۴۴.۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۸۲ درصد جذب شده و ۴۳ میلیارد تومان باقی مانده است.

رودری با اشاره به اینکه اسناد سه ساله ۲۹۷.۹ میلیارد تومان بود و ۸۷ درصد جذب شده و ۳۹.۱ میلیارد تومان جذب نشده است گفت: اعتباری بالغ بر۶۰ میلیارد تومان به پروژه‌های ملی استانی برنامه‌ریزی شده که متاسفانه بخشی از پروژه‌های ملی ما جابه جا شده و به استان دیگر تخصیص یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: براساس مصوبه شورای توسعه و برنامه ریزی دستگاه‌های اجرایی تا پایان تیرماه فرصت داشتند اسناد ۲ و سه ساله را جذب کنند و بعد از این مهلت، تخصیص به دستگاه دیگری داده شود. 

وی افزود: از ابتدای مردادماه جاری روند کار همه دستگاه‌ها احصا و مشخص شد روند بسیار مطلوبی برای جذب اعتبارات وجود دارد و مابقی مشکلی برای جذب اعتبارات نخواهیم داشت.

رودری اظهار داشت: از مجموع بیش از ۸۰ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی که مانده، تنها امکان جابجایی در ۳۱ میلیارد تومان وجود دارد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان در ادامه درباره بودجه امسال استان کرمان بیان داشت: در بودجه هزینه‌ای ۶۱۷ میلیارد تومان ابلاغی داشته‌ایم که تاکنون ۳۴ درصد داده و حقوق تا ماه جاری پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکل عمده دستگاه‌ها در بخش سایر است افزود: ۵۰ درصد مربوط به حقوق اعمال شده و در بحث مشکلات، شرایط همه استان‌ها یکسان است.

رودری با اشاره به اینکه وضعیت استان کرمان از میانگین کشور بهتر و نرخ رشد ما یک درصد از استان‌های کشور بیشتر است تصریح کرد: شرایط در همه کشور و دستگاه‌ها یکسان نیست و همه با مشکل مواجه هستند و راهکار این است که باید ترمیم اعتباری برای استان اتفاق بیفتد که یا باید سقف بودجه کشور اصلاح شود که اگر این مهم محقق شود برای همه استان‌ها است و در غیر این صورت باید از مجوزهای قانونی در ذات بودجه استفاده کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان با اشاره به اینکه نخستین مورد در حل مشکلات، بحث فروش اموال مازاد است و مدیران نباید درباره بازگشت پول حاصل از فروش به استان دغدغه داشته باشند تصریح کرد: باید تکیه ما بر فروش اموال مازاد باشد، هرچند تاکنون اموال فروخته شده رقم بالایی ندارند. 

وی با بیان اینکه ۳۹۳ طرح و ۲هزار ۸۲۴ پروژه برای امسال داریم خاطرنشان کرد: موافقتنامه ۱۵۱ طرح مبادله شده است. 

رودری افزود: براساس قانون باید تا پایان شهریورماه همه موافقت‌نامه ها مبادله شود و همه مدیران و کارشناسان مربوطه در این موضوع پیگیری لازم را باید داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید