رئیس جمعیت گام دوم انقلاب: قدرت بازدارندگی ایران نتیجه اتکا به ظرفیت جوانان است

[ad_1]

به گزارش ایرنا عبدالرحمان معاشر روز سه شنبه در همایش گام دوم انقلاب دزفول در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان افزود: بیش از ۹۰ درصد پرسنل هوافضای سپاه زیر ۴۰ سال سن دارند که نشان می‌دهد دلیل اصلی موفقیت این سازمان اعتماد به جوانان است.

وی اظهارداشت: ۴۰ سال قبل درصورت بی‌احترامی به سگ آمریکایی محاکمه می‌شدیم و تمام تصمیمات کشور از خارج از کشور گرفته و به شاه دیکته می‌شدند ولی اکنون با موشک‌های تولید داخل به پایگاه نظامی آمریکا در عراق حمله می‌کنیم و کسی جرات پاسخگویی ندارد.

معاشر با بیان اینکه ایران اکنون یکی از ابرقدررت‌های جهان است، افزود: کشتی‌های ایرانی بنزین به ونزوئلا صادر می‌کنند و هیچ یک از ابرقدرت‌ها و حتی دزدان دریایی جرات تعرض به آنها را ندارند زیرا ماهواره سپاه که چندی پیش به فضا پرتاب شد، تمام نقاط دنیا را رصد می‌کند.

رئیس هیات موسس جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی با اشاره به قدرت موشکی ایران گفت: امروز موشک‌های ما می‌توانند به طور همزمان ۴۰۰ نقطه از مواضع دشمن را تا برد بیش از ۲ هزار کیلومتر نابود کنند.

وی با بیان اینکه به برکت برجام دیگر به آمریکا اعتماد نخواهیم کرد، افزود: برخی از جوانان تصور می‌کردند اگر با آمریکا مذاکره کنیم مشکلات کشور برطرف می‌شوند حال آنکه در برجام دستکش مخملی آمریکا کنار رفت و دست آهنین آن بیرون آمد.

معاشر گفت: مذاکرات برجام انجام و توافقنامه آن امضا شد ولی آمریکا به تعهدات خود پایبند نبود و چهره واقعی این کشور مستکبر در جهان به نمایش گذاشته شد.

وی بزرگترین مشکل کشور را اتکا نکردن به ظرفیت‌های داخلی دانست و گفت: کشور ۲ بال لشکری و کشوری دارد که بال لشکری آن با اتکا به توان داخل توانست موفقیت‌های عظیمی نظیر تبدیل به چهارمین قدرت موشکی دنیا و پرتاب ماهواره به فضا را بدست آورد ولی بال کشوری با تصور رفع مشکلات با اتکا به خارج نتوانست موفقیت‌های زیادی کسب کند.

۳۰ هزار نفر عضو جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی هستند

رئیس هیات موسس جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی بر لزوم حفظ و توسعه انقلاب اسلامی تاکید و بیان کرد: کمیسیون‌های تخصصی مانند کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی برای اثرگذاری بیشتر در جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی تشکیل شده‌اند.

وی به اهمیت استفاده از ظرفیت اعضای جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی برای رفع مشکلات و چالش‌های کشور اشاره کرد و افزود: ۳۰ هزار نفر در کل کشور عضو این جمعیت هستند که تلاش می‌شود تا سال ۱۴۰۰ این تعداد به ۲ میلیون نفر برسد.

معاشر خواستار عضویت اعضا در بخش هلال احمر این جمعیت شد و گفت: عقبه علمی جمعیت گام دوم باید جوانان باشند و اعضای آن باید در صحنه و هر جا نیاز به کمک بود وارد عمل شوند.

وی با تاکید بر لزوم گسترش آموزش از راه دور در دانشگاه‌ها افزود: اکنون به واسطه این نوع آموزش، جوانان و دانشجویان می‌توانند از ظرفیت اساتید خارج از کشور نیز بهره مند شوند.

رئیس هیات موسس جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی ایجاد تحول در خود را زمینه ساز تحول در کشور دانست و بیان کرد: کمیته‌های مختلفی باید در زمینه بهداشت و درمان در شهرستان‌ها ایجاد شود تا مشکلات و کاستی‌ها را آسیب شناسی و ضمن ارائه راهکار، کادرسازی کنند.

وی با بیان اینکه محور مقاومت یکی از محورهای اصلی نظام است، افزود: امروز مردم باید مسیری را برای نهادینه کردن تحول در کشور ایجاد کنند.

جوانان مدیریت‌ها را در دست بگیرند

رئیس هیات موسس جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی با بیان اینکه فساد در اغلب نقاط رخنه کرده است از جوانان خواست روی کار بیایند و مدیریت‌ها را در دست بگیرند.

وی با اشاره به پافشاری برخی افراد برای ماندن بر صندلی‌های ریاست افزود: جوانان باید با کارهای جهادی و مسوولیت اقدامات فرهنگی وارد عمل شوند و به اصلاح امور بپردازند.

معاشر با بیان اینکه حضور جوانان در پی شیوع کرونا در زمینه امر به معروف و فرهنگ سازی احساس می‌شود، گفت: لازم است گروه‌های جهادی وارد عمل شوند تا جریان دانشجویی در این زمینه نیز پیشتاز باشد زیرا شرایط استان خوزستان از نظر شیوع کرونا خاص است.

وی با بیان ایکه پرچم گام دوم انقلاب در آبان ماه ۹۸ توسط اساتید دانشگاه‌ها برافراشته شد، افزود: تلاش بر این بود سیاست‌های رهبری روی زمین نمانند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول نیز در این همایش با اشاره به اهمیت روحیه جهادی نیروهای جوان و انقلابی گفت: جوانان باید در راستای تحقق سیاست‌های مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب تلاش کنند.

علی افروس با بیان اینکه انقلاب اسلامی دارای پیام فراملی است، افزود: پیام‌هایی نظیر برابری و استقلال هرگز کهنه نمی‌شوند.

وی با اشاره به توصیه علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهارداشت: دانشگاه آزاد اسلامی دزفول یکی از موفق‌ترین دانشگاه‌های کشور در راه اندازی سامانه آموزش از راه دور است به گونه‌ای که دفاعیه‌های دکتری اخیرا با استفاده از اساتید خارج از کشور به صورت آنلاین برگزار شدند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول گفت: این دانشگاه همچنین از واحدهای موفق در تولید ماسک، ژل و مواد ضدعفونی بوده و همچنین در راستای آگاهی بخشی به جامعه بارها همایش‌ها و کارگاه‌هایی در این زمینه برگزار کرده است.

سرگرد پاسدار غلامحسین پرهیزگار جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز در این همایش گفت: سپاه دزفول آمادگی دارد در تمام بخش‌ها از جمله اقتصادی و فرهنگی به جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی کمک کند.

در پایان این همایش سید حبیب پژوهیده به عنوان معاون مدیرکل روابط عمومی جمعیت گام دوم انقلاب اسلامی معرفی شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید