ذخیره آب سد رئیسعلی دلواری به ۳۴۰ میلیون مترمکعب رسید

[ad_1]

علی محمدی روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: بارندگی‌ها به نسبت مناسب در فصل پاییز و زمستان موجب آبگیری ۱۷۱ میلیون مترمکعبی این سد در طول سال آبی جاری شده‌است.

وی بیان کرد: در ابتدای سال آبی جاری حجم مخزن سد رئیسعلی دلواری حدود ۲۴۲ میلیون مترمکعب ثبت شده بود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: همچنین در این مدت حجمی معادل ۷۳ میلیون مترمکعب برای تامین نیازهای بخش کشاورزی و زیست محیطی رودخانه و تالاب حله از محل سد رهاسازی شده‌است و این میزان آب برای آبیاری نخیلات شبکه آبیاری آبپخش و بخشی از نخیلات زیر پوشش ایستگاه پمپاژ کلل مصرف شده‌است.

محمدی اظهار داشت: تاکنون آبیاری تکمیلی زراعت شبکه‌های آبیاری آبپخش و حاشیه رودخانه حله به پایان رسیده و کشت‌های زراعی در شبکه آبیاری شبانکاره نیز در حال انجام است.

 وی با اشاره به آبگیری ۵۰ درصدی سد رئیسعلی دلواری گفت: با این آبگیری، تامین آب مورد نیاز بخش‌های کشاورزی و محیط زیست اراضی پایاب سد رئیسعلی دلواری در تابستان ۱۳۹۹ با درجه اطمینان قابل قبولی انجام می‌شود.

محمدی افزود: این شرکت اقدام‌های گسترده‌ای برای افزایش میزان بهره‌وری آب در بخش کشاورزی به ثمر رسانده و همچنان در دستور کار خود دارد، اما با توجه به مصرف عمده آبِ مورد نیاز نخیلات زیر پوشش شبکه‌های آبیاری، در ماه‌های تابستان و فصل‌های گرم سال، از کشاورزان و باغداران تقاضا داریم با رعایت الگوهای تحویل حجمی ارائه شده از سوی این شرکت، مدیریت مصرف را به نحو مطلوبی به انجام برسانند.

وی یادآور شد: سد رئیسعلی دلواری به‌ عنوان بزرگترین سد استان بوشهر با حجم مخزن ۶۹۵ میلیون مترمکعب در حال بهره‌برداری است که با آبگیری مناسب سد در فصل زمستان، در بخش کشاورزی و فصل تابستان آینده بدون مشکل خاصی سپری می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید