دیدار و گفت وگوی وزرای خارجه آمریکا و انگلیس در سرزمین های اشغالی

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل ازوب سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو و دومنیک راب در این دیدار درباره ایران نیز گفت و گو کردند.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزرات خارجه آمریکا اعلام کرد: امروز دوشنبه (به وقت محلی) مایک پمپئو و دومنیک راب در اورشلیم با یکدیگر دیدار کردند و طرفین به اولویت‌های سیاست خارجی از جمله چشم‌انداز به اصطلاح صلح ترامپ به گفتگو پرداختند. 

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی شامگاه دوشنبه از ورود دومنیک راب وزیر امورخارجه انگلیس به سرزمین‌های اشغالی خبر داد. 

سفر راب درحالی به فلسطین و سرزمین‌های اشغالی انجام می‌شود که وزیر خارجه آمریکا نیز از روز دوشنبه سفر دوره‌ای خود را به سرزمین‌های اشغالی، امارات متحده عربی، بحرین و سودان آغاز کرده است.  

وزارت امورخارجه انگلیس پیش از سفر راب به سرزمین‌های اشغالی در بیانیه‌ای اعلام کرده بود، با توجه به عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل و تعلیق طرح الحاق کرانه باختری، راب برای تاکید بر تعهد انگلیس نسبت به جلوگیری از اجرای این طرح و پیگیری راه حل تشکیل دو کشور، راهی «اسرائیل و فلسطین» خواهد شد. 

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا پنجشنبه ۲۳ مرداد در یک پیام توئیتری از آنچه «توافق تاریخی» اسرائیل و امارات برای عادی‌سازی کامل روابط دوجانبه خواند، خبر داد. 

امارات مدعی شده است این توافق برای جلوگیری از اجرای طرح  الحاق  است اما با این حال «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرده که به طرح اشغال اراضی فلسطینی پایبند است و از آن کوتاه نخواهد آمد.

توافق امارات و رژیم اشغالگر قدس واکنش و خشم ملت های مسلمانان جهان را برانگیخت و مسلمانان این توافق را خیانت به آرمان های فلسطین دانسته اند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید