دوّمین روز رقابت داوطلبان ورود به دانشگاهها در خراسان رضوی آغاز شد

دوّمین روز رقابت داوطلبان ورود به دانشگاهها در خراسان رضوی آغاز شد

[ad_1]

دکتر جواد ساده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تعداد داوطلب گروه علوم ریاضی و فنی در دانشگاه فردوسی مشهد نیز پنج هزار و ۵۵۹ نفر شامل ۲ هزار و ۵۵۹ نفر زن و سه هزار نفر مرد هستند و در گروه علوم انسانی فقط ۲۴ زن و ۳۶ مرد در این حوزه حضور دارند.

وی با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داد: بر اساس پروتکل‌های صادر شده فاصله مصوب یک متر و ۸۰ سانتی‌متر بین داوطلبان در چیدمان صندلی‌ها رعایت شده است.
نماینده تام‌الاختیار سازمان سنجش در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ضدعفونی کردن صندلی‌ها، دستگیره‌ها، سرویس‌های بهداشتی و همچنین تمامی مسیرهای تردد داوطلبان در چند نوبت پیش از آزمون و بعد از آزمون، تب سنجی داوطلبان و عوامل اجرایی در تمامی حوزه ها از دیگر برنامه‌های این دستورالعمل بهداشتی است که در دانشگاه فردوسی مشهد اجرا می‌شود.
ساده افزود: برای رعایت موارد بهداشتی از داوطلبان خواسته می‌شود از هرگونه تجمع در داخل و خارج از حوزه های امتحانی پرهیز کنند و وسایل اضافی نیز به همراه نداشته باشند.
مدیر خدمات آموزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: برای داوطلبان مشکوک به بیماری که بر اساس خود اظهاری و یا تشخیص ناظران بهداشتی دارای علائمی باشند نیز اتاق ایزوله و جداگانه‌ای پیش‌بینی شده است.
ساده افزود: نماینده‌ای نیز از مرکز بهداشت در تمامی حوزه‌ها و در طول برگزاری آزمون استقرار خواهد داشت تا بر رعایت موارد بهداشتی نظارت کامل صورت گیرد.
وی ادامه داد: لازم است تا داوطلبان از ماسک سه لایه بدون فیلتر و دستکش در طول زمان حضور در محل آزمون استفاده کنند.
آزمون سراسری کنکور سال ۹۹ در چهار روز متوالی چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه در حال برگزاری است.
بر همین اساس در روز اول داوطلبان گروه هنر، در روز دوم گروه علوم ریاضی و علوم انسانی و در روز سوم داوطلبان گروه علوم تجربی آزمون خود را برگزار می‌کنند و طبق برنامه ریزی انجام شده در چهارمین و آخرین روز برگزاری آزمون داوطلبان گروه زبان‌های خارجی به رقابت می‌پردازند.

تعداد داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در استان خراسان رضوی ۱۰۶ هزار و ۵۲۹ نفر است.

[ad_2]

Source link

لزوم اصلاح دفاعیات در پرونده ویلموتس Previous post لزوم اصلاح دفاعیات در پرونده ویلموتس
مروری بر کارنامه هفت ساله حوزه سیاسی وزارت کشور Next post مروری بر کارنامه هفت ساله حوزه سیاسی وزارت کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *