دستگیری باند سارقان در آران و بیدگل از جمله خبرهای کوتاه اصفهان

[ad_1]

کاشان

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: مرحله نخست مرمت تزئینات گچ‌بری خانه تاریخی بروجردی‌ها با افزون بر ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارهای ملی آغاز شد.

مهران سرمدیان با اشاره به پاکسازی، استحکام‌بخشی و بازسازی گچ‌بری‌ها در بدنه خارجی زمستان‌نشین حیاط بیرونی بیان کرد: تزیینات ارزشمند این خانه تاریخی با قرار گرفتن در برابر عوامل جوی دچار آسیب‌های فراوانی منجمله ریختگی و پوکی شده است که بر این اساس طرح با اصول و ضوابط علمی، نظری و اجرایی حفاظت و مرمت در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اهمیت حفاظت و مرمت درست گچ‌بری‌ها به عنوان یکی از شاخص‌ترین تزیینات وابسته به معماری ایرانی، افزود: خانه بروجردی‌ها دارای گچ‌بری‌های ارزشمند، از برجسته و حجیم با طرح‌های چدنی تا ظریف و پرکار با طرح‌های متنوع منجمله نقوش گیاه، پرندگان، میوه و طرح‌های گلدانی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان یادآور شد: خانه بروجردی‌ها یکی از اثرهای شاخص تاریخی واقع در محله سلطان امیراحمد، در نیمه دوم سده ۱۳ هجری قمری ساخته شده و سال ۵۴ با شماره ۱۰۸۳ در فهرست اثرهای ملی به ثبت رسیده است.

***

فرمانده انتظامی کاشان از شناسایی و دستگیری افرادی خبر داد که با کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان، نسبت به کلاهبرداری یک میلیارد ریالی اقدام کرده بودند.

سرهنگ حسین بساطی تشریح کرد: بر اساس تحقیقات گسترده پلیسی و کارهای تخصصی در پی شکایت جمعی از شهروندان کاشانی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی، مشخص شد که فردی در پوشش دست‌فروشی سیار با سوء استفاده از اعتماد مشتریان نسبت به کپی کارت‌های بانکی تعدادی از مشتریان اقدام کرده است.

وی با اشاره به دستگیری ۲ نفر در این زمینه، تاکید کرد: شهروندان مراقب باشند در خرید از افراد دارای دستگاه کارتخوان سیار در دام اسکیمر نیافتند، به هیچ روی رمز کارت خود را به فروشندگان اعلام نکنند و نسبت به تغییر دوره‌ای رمز کارت‌های بانکی اقدام کنند.

آران و بیدگل

فرمانده انتظامی آران و بیدگل از دستگیری باند دزدهای اماکن خصوصی و کشف ۶۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدی در این زمینه گفت: ماموران پلیس آگاهی چهار نفر مجرم سابقه‌دار را که به صورت باندی در شهرستان آران و بیدگل به دزدی از اماکن خصوصی اقدام می‌کردند، شناسایی و دستگیر کردند.

وی به شهروندان توصیه کرد، نکات ایمنی و امنیتی در راستای پیشگیری از وقوع سرقت را رعایت کنند چرا که رها کردن اموال و وسایل از جمله موتورسیکلت و خودرو در معابر عمومی یا تجهیزات ساختمانی در واحدهای نیمه‌ساز زمینه اقدام مجرمانه و بروز سرقت را افزایش می‌دهد.

اردستان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست اردستان گفت: سه شکارچی متخلف با اجرای سه عملیات در این شهرستان دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی شدند.

حسین شواخی در این زمینه اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست ۲ نفر را که به شکار غیرمجاز کبک وحشی در منطقه حفاظت شده کهیاز و زیستگاه‌های آزاد شهرستان اقدام کرده بودند، شناسایی و دستگیر کردند که در جریان بازرسی از خودروی متخلفان، یک قبضه سلاح ساچمه‌زنی کالیبر ۱۲ پنج تیر، یک قبضه سلاح دولول کالیبر ۱۲، تعداد ۵۶ عدد فشنگ پر کالیبر ۱۲ و لاشه یک قطعه کبک را کشف و ضبط کردند.

وی اضافه کرد: همچنین ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری ماموران انتظامی، پلیس اطلاعات در راستای اجرای حکم بازرسی از منزلی در اردستان، یک راس بزغاله وحشی را که برخلاف مقررات و ضوابط زنده‌گیری و نگهداری می‌شد، کشف کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید