دروغ پراکنی روزنامه آمریکایی در مورد حادثه نطنز

[ad_1]

این روزنامه بامداد جمعه در تلاش برای انحراف افکار عمومی چنین مدعی شد که شواهد اولیه حاکی است این اتفاق در واقع یک خرابکاری بوده است. 
نیویورک تایمز در ادامه مطلب خود در عین حال نوشت: با این حال، همچنان این احتمال به قوت خود باقی است که این موضوع نتیجه یک حادثه صنعتی بوده باشد.
این روزنامه مدعی شد: یک مقام اطلاعاتی خاورمیانه‌ای که نامش نقل نمی‌شود، گفت که این انفجار ناشی از یک وسیله انفجاری بوده که در داخل تأسیسات کار گذاشته شده بود.
«دیوید آلبرایت» رییس موسسه علوم و امنیت بین‌الملل نیز در مصاحبه با نیویورک تایمز، بدون اشاره به هیچ سند و مدرکی ادعا کرد که عواملی وجود دارد که نشان می‌دهد این مسأله به احتمال زیاد یک اقدام خرابکارانه بوده است.
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: بامداد پنجشنبه به‌دنبال وقوع حادثه‌ای که چگونگی آن در دست بررسی است، یکی از سوله‌های در دست احداث محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد.
به گزارش مرکز دیپلماسی عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان انرژی اتمی، بهروز کمالوندی افزود: این رخداد هیچ‌گونه تلفات جانی نداشته و لطمه‌ای به فعالیت‌های جاری این مجموعه نیز وارد نکرده است.
وی همچنین عصر پنجشنبه در گفت‌ وگویی تأکید کرد: هیچ تلفاتی بر اثر حادثه بامداد پنجشنبه در مجتمع شهید احمدی روشن نطنز نداشتیم و روند عادی فعالیت‌های غنی‎سازی به دور از محل حادثه ادامه دارد.
وی یادآور شد: فعالیتهای غنی سازی این مجتمع در زیرزمین انجام می‌شود اما در محوطه باز هم تعداد زیادی سوله داریم که کارهای مختلفی را انجام می‌دهند و این سوله از سوله‌هایی بوده که در حال تکمیل است. 
سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: در این سوله هیچ نوعی از مواد هسته‌ای نبوده؛ بنابر این برخلاف تبلیغات و شایعات رسانه‌های معاند و ضد انقلاب که بحث آلودگی را مطرح می‌کنند، هیچ آلودگی وجود نداشته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید