درآمدهای تحقق یافته استان مرکزی به ۵۹ هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال رسید

[ad_1]

«سعید فرخی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: نسبت درآمد تحقق یافته به مصوب استان مرکزی در سه سال گذشته روند رو به رشد داشته به گونه­‌ای که میزان این شاخص از ۳.۸۲ درصد در سال ۱۳۹۶ به رقم ۸.۱۵ درصد در سال ۱۳۹۸ رسیده است.

وی ادامه داد: با وجود اعمال تحریم‌های ظالمانه و مشکلات اقتصادی کشور در سال‌های ۹۶ تا ۹۸، گام‌های مهمی در راستای توسعه صنعتی استان مرکزی برداشته شد به طوری که بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال در زمینه تکمیل و توسعه زیرساخت­های سرمایه­‌گذاری در قالب شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان هزینه شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بیان کرد: بیش از ۴۵۶ هکتار زمین صنعتی برای ساخت واحدهای صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی واگذار شد و  ۱۰۲ لیتر برثانیه آب و ۱۰۳ مگاوات برق به ظرفیت زیرساخت­‌های شهرک‌ها و نواحی اضافه شد. 

فرخی اظهار داشت: سال­‌های ۹۶ تا ۹۸ مجموع صادرات غیرنفتی استان معادل ۲ میلیارد و ۹۷۳ میلیون دلار و میزان واردات استان که بیشتر در قالب ماشین آلات و مواد اولیه مصرفی واحدهای صنعتی و معدنی است معادل یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار بوده است.

وی اضافه کرد: نرخ بیکاری استان در سه سال گذشته همواره از متوسط نرخ بیکاری کشور پایین‌تر و در سطح تک رقمی بوده است. 

استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان با بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان که به عنوان پایتخت صنعت ایران شهرت دارد، حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک وجود دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید