خلیل‌زاد: گورهای بیشتر، باعث پیشرفت صلح افغانستان نمی‌شود

خلیل‌زاد: گورهای بیشتر، باعث پیشرفت صلح افغانستان نمی‌شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا، رسانه‌های افغانستان امروز جمعه نوشتند که خلیل‌زاد این حمله را خشونت‌بار خوانده و گفته است که دولت افغانستان باید این حمله و آسیب‌های آن را بررسی کند.

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان گفت که تصاویر و مشاهدات شاهدان عینی حکایت از قربانی‌شدن غیرنظامیان زیادی از جمله کودکان دارد. ما حمله را محکوم و از تحقیق حمایت می‌کنیم.

عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه نیز کشتار غیر نظامیان در این حمله را محکوم کرده و گفته است که کشتار مردم بی‌گناه هرگز قابل قبول نیست.

براساس گزارش رسانه‌های افغانستان روز چهارشنبه گذشته هواپیماهای ارتش یک مرکز تجمع طالبان را در شهرستان «گذره» هدف حمله هوایی قراردادند که طی آن بیش از ۴۵ نفر از جمله غیرنظامیان که بین آنها زنان و کودکان نیز هستند، قربانی شدند.

وزارت دفاع افغانستان تلفات غیرنظامیان در این حمله را به شدت رد کرده و با نشر تصاویر و ویدئوهایی گفته است که هیچ غیرنظامی زمان حمله به جنگجویان طالبان حضور نداشته است.

تاکنون تحقیقی در این باره انجام نشده و دولت افغانستان نیز در باره اینکه آیا در این حملات غیرنظامیان قربانی شده اند، واکنش نشان نداده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *