خط ۲ قطار شهری کرج امسال خدماتدهی می کند

[ad_1]

علی اصغر صلواتی روز یکشنبه  در گفت و گو  با اشاره به اینکه پروژه قطار شهری اولویت شورای پنجم بوده است، اظهار داشت: در شورای پنجم ۲۷۰ میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری هزینه شده  که در مقایسه با دوره های گذشته و تمام هزینه هایی که از ابتدای شروع پروژه انجام شده ۲.۵ برابر رشد داشته است.

وی با بیان اینکه پیگیری های اعضای شورا پنجم برای پیشرفت پروژه قطار شهری چشمگیر بوده، گفت: این موضوع به خوبی نشان می دهد قطار شهری در۲ سال گذشته به عنوان پروژه ای بسیار مهم مورد توجه قرار داشته است. 

رییس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری کرج در ادامه با قدردانی از تلاش های شهردار کرج برای سر و سامان دادن به این پروژه، افزود: در یک سال گذشته بیش از ۵۰ نشست در حد وزیر و معاون وزیر ترتیب داده اند و هفته ای نیست که به صورت حضوری در جریان پیشرفت پروژه قطار شهری قرار نگیرند.

صلواتی به پیشرفت ۸۰ درصدی خط ۲ پروژه قطار شهری حدفاصل ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: با برنامه ریزی انجام گرفته برای تامین منابع مالی مورد نیاز، تلاش می کنیم این قسمت از پروژه تا پایان امسال به بهره برداری برسد. 

خط ۲ قطار شهری کرج به طول ۲۷ کیلومتر کمالشهر کرج را به شهرستان شهریار استان تهران متصل می کند که عملیات ساخت این خط با ۲۷ ایستگاه از سال ۸۵ آغاز شده و تاکنون ۱۵ کیلومتر از تونل آن بین دانشگاه خوارزمی در غرب کرج و میدان شهید سلطانی در جنوب شرقی کرج حفاری شده که این محدود دارای ۱۳ ایستگاه است.

قرار است در گام نخست ۶ کیلومتر از خط ۲ قطار شهری کرج بین گلشهر تا میدان طالقانی راه اندازی شود. اکنون ۲ رام قطار این خط در انبار نگهداری می شود.

این پروژه عظیم به دلیل کمبود اعتبار ساخت آن با کندی پیش می رود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید