خرید کلزا در جنوب سیستان و بلوچستان از مرز ۳۵۰ تن گذشت

[ad_1]

محسن الله دادی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: خرید محصولات کلزای مناطق پیشین، دلگان، بمپور و ایرانشهر توسط اداره غله وخدمات بازرگانی ایرانشهر خریداری می‌شود. 

وی بیان کرد: امسال با هدف حمایت از کشاورزان و تشویق آنان برای کشت محصولات استراتژیکی ۶٠ درصد کرایه حمل محصول کلزا نیز به کشاورز پرداخت می‌شود. 

رییس اداره غله و خدمات بازرگانی ایرانشهر گفت: امسال از سوی دولت هر کیلوگرم کلزا ۴۶ هزار و ۶٠٠ ریال از کشاورزان خریداری می‌شود. 

وی اظهارداشت: سال گذشته وجه فروش محصولات کشاورزی در سریعترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز شد و در سالجاری برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که مجددا در سریعترین زمان ممکن حتی به صورت روزانه وجه حاصل از فروش محصولات کشاورزی واریز شود.

الله دادی با بیان اینکه محصول کلزای امسال جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به بارندگی‌های اواخر سال گذشته از مرغوبیت بالایی برخوردار است گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش‌از هزار و ٢٠٠ تن دانه روغنی کلزا از کشاورزان منطقه خریداری شود.

وی بیان کرد: کلزای خریداری شده به کارخانه‌های تولید روغن کشور حمل می‌شود.

به گزارش ایرنا ایرانشهر از توابع سیستان و بلوچستان در ۳۳۷ کیلومتری زاهدان مرکز این استان و در مسیر ترانزیتی چابهار- میلک واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید