خبرگزاری‌ها نقش موثری در اطلاع‌رسانی صحیح دارند

[ad_1]

محسن حرازی زاده یزدی روز چهارشنبه در دیدار با جمعی از خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان یزد افزود: فعالیت در حرفه رسانه باعث می‌شود به صورت اصولی و درست خبرها به جامعه هدف و مردم رسانده شود و متاسفانه گاها برخی از مطالبی که به اسم خبر در فضای مجازی منتشر می‌شود، باعث ناراحتی و دل مشغولی مردم خواهد شد. 

وی ادامه داد: فعالیت در ایستگاه‌های غربالگری نیز در همین راستا بود چون جدای از مثمر ثمر بودن یا نبودن آن، نقش مهمی در آرامش بخشی به جامعه داشت و لذا به عنوان یکی از اولین استان‌هایی که حتی قبل از ابلاغ کشوری این فعالیت انجام شد، استان یزد بود که در راه آهن و پایانه مسافربری فعالیت را آغاز کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد اظهار داشت: فعالیت جمعیت هلال احمر همچون سال‌های گذشته که برای فعالیت‌های نوروزی انجام می شد، امسال نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفت اما امسال روند کار متفاوت شد.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا همه فعالیت های این نهاد  به این سمت و سو سوق داده شد و از همان ابتدا ۱۲ پایگاه امداد جاده ای فعال بود که به ۲۵ پایگاه نیز افزایش یافت و در پایان فعالیت نیز ۱۹ پایگاه به ارائه خدمت پرداختند.

حرازی زاده با اشاره به اینکه طرح ملی غربالگری در مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستان‌ها در این تعداد پایگاه فعال در سطح استان و با حضور امدادگران، جوانان و داوطلبان هلال احمر انجام شد گفت: مهمترین هدف تیم‌های امداد و نجات، تب سنجی و هشدارهای لازم به شهروندان در جهت ممانعت از سفر بود.

وی اشباع اکسیژن خون را یکی دیگر از علائم ویروس کرونا دانست و افزود: در بعضی از پایگاه‌ها و ایستگاه‌ها میزان اکسیژن افرادی که مشکوک بودند، مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به آمار تولید اقلام بیمارستانی توسط این جمعیت تصریح کرد: امروز ۲۰ فرودین ماه، تعداد ۵۶۴ گان، ۱۰۸ کلاه، ۵۰۴ ساق دست و هزار و ۳۰۰ ماسک در سالن جمعیت هلال احمر استان تولید شده است.

همچنین علی صالحی، مدیرکل روابط عمومی استانداری و رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله و پیشگیری کرونا استان یزد در این نشست گفت: خوشبختانه شاهد اقدامات بسیار خوبی در استان یزد بودیم که بسیاری از آنها برای اولین بار در کشور انجام شد و با این اتحاد و همدلی که وجود داشت، توانستیم با این بیماری مقابله کنیم و از همه تلاش رسانه‌ها بویژه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری کمال تشکر را دارم. 

در پایان این نشست از طرف مدیرعامل جمعیت هلال احمر به سوالات خبرنگاران پاسخ داده شد و از زحمات زارع زاده تقدیر و محمد مهدی اقبالی به عنوان رئیس جدید روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد معرفی شد، همچنین با اهدای یک جلد کلام الله مجید از تلاش‌های محسن حرازی‌زاده یزدی تقدیر شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید