حکیم: اولویت ائتلاف عراقیون حمایت از دولت و ترجیح منافع ملی است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حکیم با اشاره به تلاش‌هایی که برای ناکامی جریان حکمت ملی عراق صورت گرفت، افزود: جریان حکمت ملی عراق مورد تعرض حملاتی برای از بین بردن آن و تلاش‌هایی برای ناکام ماندش قرار گرفت، اما ایستادگی کرد و طرح خود را عدم ورود به درگیری‌های جانبی عنوان کرد، برخی تاسیس حکمت ملی عراق را اقدامی بیهوده و حساب نشده توصف کردند، اما این جریان قدرت خود را به عنوان یک تشکل سیاسی که آرمان‌های جوانان را بیان می‌کند، ثابت کرد.

وی با بیان اینکه آنان که روزی به ما نسبت به اتکا بر جوانان هشدار می‌دادند امروز از توانایی‌ها و جایگاه آنها صحبت می‌کنند، افزود: این مراسمی که امروز در حاشیه سومین سالگرد تاسیس جریان حکمت ملی عراق توسط جوانان حکمت در زمینه استوار ماندن، فرصت‌ها و چالش‌ها برگزار شد، بهترین دلیل برای راستی اتکا جریان حکمت بر جوانان است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین بر همکاری برای تثبیت مفهوم ارزش، ایمان، تقوای الهی و ترجیح دادن منافع ملی بر همه منافع تاکید کرد.

حکیم ضمن تاکید بر آگاهی، ایجاد توانایی‌های شخصی و آموزش، توانمند کردن اشخاص و ایستادگی در کنار بانوان برای رسیدن به حقوق و به دست آوردن جایگاه خود گفت: از جانبداری از منافع عراق خجالت نمی‌کشیم و ترجیح دادن منافع عراق احساسی است که همراه آن زندگی می‌کنیم، نه شعاری که آن را مطرح کنیم.

وی تصریح کرد: ما با شیوه حکومت و در راستای تقویت آن حرکت می‌کنیم زیرا حکومت مقتدر و قوی تضمینی برای حفاظت از حقوق همگان است.

حکیم شیوه جریان حکمت ملی عراق را اعتدال و میانه‌روی عنوان کرد و گفت: ملاک ما در روابط‌مان تنها منافع ملت عراق است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق انتخابات آتی را سرنوشت ساز دانست و تصریح کرد: جریان حکمت باید جریانی سازنده باشد، از جوانان استقبال کند و همه چارچوب‌های سنتی را بشکند.

وی درباره ائتلاف تازه تاسیس عراقیون نیز گفت: این ائتلاف، ائتلاف عراقی است که با هدف حمایت از دولت تشکیل شده و روش آن بر اساس رویکردی مبتنی بر ترجیح منافع عراق بر سایر منافع مشخص شده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق بیان کرد: ساختار اجتماعی که سال 2003 برسر کار آمد دیگر نمی‌تواند کشور را اداره کند و ما امروز به ساختاری متناسب با تغییرات و نیازهای کنونی نیاز داریم.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید