حمایت ویژه از پارک‌های‌ علم و فناوری ضرورت امروز کشور است

حمایت ویژه از پارک‌های‌ علم و فناوری ضرورت امروز کشور است

[ad_1]

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی روز شنبه در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اظهار داشت: با توسعه شرکت‌های دانش بنیان و توجه به این بخش می‌توان طرح‌ها و ایده‌های فعالان این بخش را عملی کرد.

وی بیان کرد: صندوق پژوهش و فناوری باید با بودجه خوبی اداره شود که در این صورت می‌توان تاثیر آن را دید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه ادامه داد: موقعیت آذربایجان‌غربی یک موقعیت ویژه‌ای است و می‌توان  بعضی از مباحث علمی را  به خود استان واگذار کرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی اضافه کرد: اساتید علوم انسانی هم باید به سمت شرکت‌های دانش بنیان بروند که نتیجه آن ارتقای دانش اساتید است.

وی ادامه داد: باید  راه و روش این امر را به اساتید این بخش نشان داد و باید نگاه ویژه‌ای به این اساتید داشته باشید.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  نیز در این دیدار گفت: در حوزه اقتصاد دانش بنیان جهت گیری جدیدی به نقش دانشگاه‌ها صورت گرفته است.

سورنا ستاری ادامه داد: در توسعه شرکت‌های دانش بنیان نگاه جدیدی داریم و جهت‌گیری‌ها به نیروی انسانی باید به یک فرهنگ اقتصاد تبدیل شود که این امر در آذربایجان‌غربی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: نیاز جامعه تعهد فرهنگی است و باید به این امر توجه شود که جوانان چه ایده‌هایی دارند و می‌توان در این بخش سرمایه‌گذاری کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان گفت: اتفاقات خوبی در توسعه تعداد شرکت‌های دانش بنیان رخ داده به طوری که هم اینک پنج هزار و ۳۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف در کشور فعال است.

ستاری تاکید کرد: تحول جدی در محصولات شرکت‌های دانش بنیان ایجاد شده و مراکز تحقیقاتی باید درهای تحقیقاتی خود را بازکنند و همچنین مرکز نوآوری داشته باشند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به منظور بازدید از مراکز نوآوری و دانش‌بنیان و دیدار با دانشگاهیان و مقامات ارشد آذربایجان‌غربی به این استان سفر کرده است.

سورنا ستاری در این سفر یک‌روزه از پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد دانشگاهی، دانشگاه ارومیه و پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید می‌کند.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه‌های معاون علمی رییس جمهوری در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

[ad_2]

Source link

«نکونام» در فولاد ماندگار شد Previous post «نکونام» در فولاد ماندگار شد
لبنیات گلستان به چهار کشور صادر می‌شود Next post لبنیات گلستان به چهار کشور صادر می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *