حسینی: از ظرفیت ایجادشده دفاع مقدس برای شرایط امروز بهره ببریم

[ad_1]

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دبیر و شورای مدیران جشنوارۀ تئاتر مقاومت دیدار و گفت‌وگو کرد. سید مجتبی حسینی در این دیدار که در محل معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن تمجید و تجلیل از زحمات ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت، خواستار ترویج روحیۀ همدلی و ایثار در اقشار و آحاد گوناگون جامعه شد.

 حسینی با بیان اینکه ملت ما در طول تاریخ هیچ‌گاه منفعل نبوده و همیشه تهدیدها را برای خود به فرصت تبدیل کرده‌است گفت: جشنواره تئاتر مقاومت باید زمینه‌ساز ترویج روحیه ایثار و فداکاری در جامعه باشد و ما باید بتوانیم بهترین بهره را از ظرفیت والای ایجاد شده در بستر دفاع مقدس برای شرایط امروز کشور ببریم.

وی افزود: ملت ما همیشه در همۀ صحنه‌ها ابتکار عمل مثال‌زدنی از خود نشان داده‌ و توانسته‌است از سخت‌ترین مشکلات و صعب‌العبورترین راه‌ها به سلامت گذر کند. جشنوارۀ تئاتر مقاومت باید این غیرت و حمیّت ملی را در صحنۀ تئاتر، با بیان اثربخش و زیبای هنر به جامعه ارائه دهد.

حسینی، ابراز امیدواری کرد: جشنواره تئاتر مقاومت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و هنری کشور بتواند با تزریق روحیه امید و نشاط و خودباوری به اهداف عالی خود دست پیدا کند.

سیدمجتبی حسینی همچنین بر لزوم همکاری و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این جشنوارۀ مهم کشور در حوزه هنرهای نمایشی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، در آغاز این دیدار حمید نیلی دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت نیز با بیان اینکه جشنواره مقاومت پس از سال‌های پرافتخار دفاع مقدس، اینک علاوه بر این گنجینه گران‌بها شاهد تزریق مضامین متنوع و گسترده‌ای در موضوعات جشنواره است گفت: امروزه شاهدیم که با بسط موضوعی و روزآمد کردن مفاهیم مقاومت، ظرفیت بالایی در حوزۀ هنرهای نمایشی کشور ایجاد شده و این تحولِ مضمونی باعث شده تاکنون بیش از ۱۲۰۰ اثر به دبیرخانۀ جشنواره ارسال شود.

نیلی همچنین افزود: جریان تئاتر مقاومت در کشور زنده است، چرا که در پایش سراسری که ضمن برگزاری جایزۀ بزرگ سرو و تقدیر از فعالان حوزۀ تئاتر دفاع مقدس انجام شد، شاهد ارسال بیش از ۲۸۰ اثر از سراسر کشور بودیم که بدون هیچ چشم‌داشتی و با عشق به فرهنگ دفاع مقدس تولید شده بودند. این گنجینۀ گران‌بها را باید با ساماندهی و کیفی‌سازی در سطح ملی مطرح کنیم و این موضوع اساسی را وظیفۀ خود می‌دانیم.

در این دیدار قادرآشنا مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ضمن قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران و بانیان این جشنواره مهم ملی، بر لزوم همکاری اداره کل هنرهای نمایشی با جریان تئاتر مقاومت در کشور تاکید کرد.

توحید معصومی دبیر اجرایی جشنواره، جواد تمدنی مدیر روابط عمومی، امیرحسین شفیعی مدیر بخش صحنه‌ای، داریوش نصیری مدیر بخش خیابانی و محیطی و امیر کلاته مدیر اداری و پشتیبانی جشنواره نیز در این دیدار حضور داشتند.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، به همّت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگیِ روایت فتح، با دبیری حمید نیلی، آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید