جهرم، رتبه چهارم اهدای عضو در کشور را کسب کرد

[ad_1]

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، قهرمان بمانا اظهار داشت: در سال‌های اخیر بیش از ۱۰۰ مورد اهدای عضو با رضایت خانواده‌های بیماران مرگ مغزی در بیمارستان پیمانیه جهرم صورت گرفته که برای بیماران نیازمند پیوند عضو، زندگی‌بخش بوده و از این رو این دانشگاه موفق به کسب رتبه چهارم کشور در اهدای اعضای پیوندی شده است.

وی افزود: همچنین تعداد و تنوع اهدای عضو و فعالیت گسترده واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در عرصه درمانی، فرهنگی، تحقیقاتی، پشتیبانی و آموزشی از دیگر مولفه‌هایی است که سبب شده تا وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، این شهرستان را حائز رتبه چهارم در اهدای عضو معرفی کند.

بمانا ادامه داد: واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی که زیر مجموعه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی جهرم است و در بیمارستان پیمانیه این شهر مستقر است، با شناسایی بیماران دچار مرگ مغزی و اخذ رضایت به اهدای عضو از خانواده‌های ایشان، هدف مقدس کمک به بیماران نیازمند پیوند اعضا را دنبال می‌کند.

وی بیان کرد: فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود، هیچ واکنشی به محرک‌های محیطی ندارد و دچار ایست کامل عملکرد مغزی و تنفسی است و این رویداد می‌تواند فرد را در مدت کوتاهی دچار ایست کامل قلبی کند، بنابراین در صورت رضایت خانواده چنبن افرادی برای اهدای عضو فرد متوفی، بارقه امید را در دل بیماران دردمند و چشم انتظار پیوند عضو روشن می‌کند و به آنان امید به زندگی و حیات دوباره می‌بخشد.

به گفته بمانا، هر بیمار دچار مرگ مغزی می‌تواند جان هشت نفر را نجات دهد، سالانه حدود هشت هزار مرگ مغزی در ایران رخ می‌دهد و هر ۱۲ ساعت، یک بیمار می‌تواند موفق به دریافت عضو حیاتی شده و از مرگ نجات یابد.

او افزود: مردم فهیم شهرستان جهرم همواره در عرصه‌های مهربانی، و ایثار پیشگام بوده‌اند و در امر خداپسندانه اهدا و پیوند اعضا نیز فداکاری‌ها و گذشت‌های بسیاری کرده‌اند که بی‌شک نزد خداوند ماجور و ماندگار خواهد بود.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید