جمع‌آوری ۸۰۰ بسته معیشتی در گتوند

[ad_1]

سرهنگ حسن محمودی  شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با کرونا افزود: در راستای کمک به قشر محروم و آسیب پذیر جامعه ناشی از ویروس کرونا با استفاده از ظرفیت سپاه، نیروهای جهادی و مردمی، پایگاه مقاومت های بسیج، موسسه های خیریه، مواکب و خیران تعداد ۸۰۰ بسته معیشتی جمع آوری شد.

وی در پایان گفت: این بسته های معیشتی تا قبل از ماه رمضان بین نیازمندان مناطق مختلف شهرستان گتوند توزیع می شود.

سرهنگ محمودی افزود: ناحیه مقاومت بسیج شهرستان گتوند از روزهای نخست شیوع  ویروس کرونا  در کنار ادارات، نهادها، دستگاه های اجرایی و گروه های مردمی و جهادی اقدامات پیشگیرانه ای از جمله غربالگری، راه اندازی کارگاه های تولید ماسک و دستکش بهداشتی، ضد عفونی معابر، خیابان ها و اماکن عمومی و تورهای ایست و بازرسی اجرا کرد و این اقدامات همچنان ادامه دارد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور وزارت بهداشت با روش‌های مختلف به صورت پیامکی و یا از طریق رسانه‌ها تلاش دارد تا فرهنگ رعایت اصول و مراقبت‌های بهداشتی را به مردم آموزش دهد.

به گفته کارشناسان بهداشت شیوع و انتقال این ویروس بسیار بالا است به همین منظور مردم در شکست این زنجیره انتقال با رعایت فاصله گذاری در اماکن شلوغ و رعایت مراقبت‌های بهداشتی نقش بسزایی دارند.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید