جلوگیری از ۷ مورد تعرض به عرصه‌های ملی شمیرانات

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، حسن شکری در این باره گفت: در تعطیلات اخیر به منظور حفاظت همه جانبه از عرصه های منابع طبیعی، عوامل یگان حفاظت این اداره همراه با یگان های حفاظت برخی از نهادها و دستگاه های ذیربط همچون جهاد کشاورزی، بخشداری، شهرداری و محیط زیست با تشکیل تیم های مشترک، اراضی ملی شهرستان را مورد رصد قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: همکاری و مشارکت مردم به همراه اقدامات پیشگیرانه حفاظتی، دو مؤلفه مهم در خصوص حفاظت و صیانت از اراضی ملی محسوب می شوند و در سایه این دو مؤلفه بود که از ابتدای سال جاری تاکنون هیچ گونه تصرف و تخلفی در عرصه های ملی شمیرانات نداشته ایم.

این مقام مسئول اذعان داشت: بهترین حفاظت کننده عرصه های منابع طبیعی مردم هستند که نقش اساسی و کلیدی در حفظ این مواهب الهی دارند؛ منابع طبیعی متعلق به مردم است و آنها باید در حفظ و نگهداری آن مشارکت داشته باشند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات تأکید کرد: فرهنگسازی در جامعه در خصوص عرصه های منابع طبیعی یکی از مؤلفه های مهم و ضروری بشمار می رود که در این ارتباط نقش رسانه ها بسیار حائز اهمیت است.

شکری از عموم مردم خواست درصورت مشاهده هرگوه تخریب و تصرف به اراضی ملی فوراٌ مراتب را از طریق  شماره تلفن ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شهرستان شمیرانات با ۱۴۰ هزار هکتار اراضی ملی در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید