جایزه ملی ژنتیک به خیر دامغانی اهدا شد

[ad_1]

عبدالعلی بصیری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: علی اصغر عالمی، خیر نیک‌اندیش عرصه علم و فناوری دامغان است که در ۲۹ مرداد امسال نیز بنیاد ژنتیک دامغان به همت این خیر افتتاح شد. 

وی اظهارداشت: ساختمان اهدایی این خیر در چهار طبقه و به مساحت ۶۰۰ متر مربع به بنیاد ژنتیک دانشگاه دامغان اختصاص یافت.

بصیری تصریح کرد: این بنیاد زیر نظر دانشگاه دامغان فعال است و می‌تواند در آینده نزدیک برنامه‌های ژنتیکی لازم در زمینه پیشگیری، مشاوره های ژنتیک، انجام آزمایش‌های ابتدایی و مقدماتی تا پیشرفته را ارائه کند. 

رییس دانشگاه دامغان گفت: عالمی، عضو بنیاد خیران حامی دانشگاه دامغان است که اهدای خانه ای به مساحت یک هزار و ۵۰۰ مترمربع، راه اندازی لابراتوار زبان، اهدای چندین جلد کتاب دایره المعارف، مشارکت در تجهیز آزمایشگاه فیزیک هسته ای و تأسیس صندوق بورس تحصیلی مدیر عالمی و بانو به دانشگاه دامغان از دیگر خدمات این خیر دامغانی است.  

عالمی دارای دکترای تخصصی در رشته آگرونامی، شاخه‌ای از مهندسی کشاورزی و باکتری شناسی، از دانشگاه بالتیمور مریلند آمریکا است که پیش از این در ایران، معاون مدیر کل شیلات بود و به عنوان خیر برگزیده از سوی نهاد کتابخانه‌های کشور معرفی و در آذر سال ۱۳۸۸ به دلیل اهدای کتابخانه در منطقه باغ عالمی شهرستان دامغان توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تقدیر قرار گرفت.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۳ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

شهرستان دامغان در فاصله ۱۱۵ کیلومتری شرق مرکز استان سمنان، حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید