ثبت‌نام مدارس هیات امنایی اردبیل سامانه‌ای شد

[ad_1]

رعنا پرتوی روز دوشنبه اظهارداشت: ثبت‌نام نوآموزان دوره پیش‌دبستان و دانش‌آموزان دبستان از ۲۰ خردادماه آغاز و تا ۳۱ مردادماه ادامه دارد.

وی افزود: به علت تراکم بالای درخواست برای ثبت‌نام در مدارس هیات امنایی و جهت سهولت امر ، سامانه‌ای توسط اداره فناوری اطلاعات و آمار اداره کل طراحی شد و برای اولین بار در استان ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس هیات امنایی نواحی یک و دو اردبیل به صورت سامانه‌ای انجام می‌شود.

وی ادامه‌داد: اولیای دانش‌آموزان با مراجعه به آدرس http:// ۲۱۷.۲۱۹.۱۵۳.۲۱۷ می‌توانند ثبت‌نام خود را از ۲۰ تا ۲۵ خرداد ماه انجام دهند.

 مسوول ستاد ثبت‌نام استان اردبیل همچنین گفت: برای دانش‌آموزان مناطق عشایری مهلت ثبت‌نام اختصاصی در نظر گرفته‌ شده  چراکه به دلایل کوچ ممکن است در آن زمان امکان ثبت‌نام برای آنان نباشد.

به گفته وی ، ثبت‌نام در مدارس غیردولتی نیز به دلیل سیاست‌های حمایتی و تکمیل صندلی‌های خالی تا پایان شهریورماه ادامه خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه هرگونه ارتباط مالی مدارس با موسسات ممنوع است، افزود: هرگونه مصاحبه با دانش‌آموزان ورودی دوره ابتدایی ممنوع است چراکه از نظر تربیتی مورد تایید نیست و هیچ مدرسه‌ای حق چنین مصاحبه‌ای ندارد.

وی گفت: همچنین دریافت هرگونه وجه در زمان ثبت‌نام مجاز نبوده و در مدارس هیات امنایی به‌جز خدمات فوق ‌برنامه آموزشی و تربیتی هیچ‌گونه شهریه‌ای دریافت نخواهد شد.

پرتوی از نوبت‌دهی برای سنجش کلاس اولی‌ها و نوآموزان پیش‌دبستانی از اول تیرماه خبر داد و اظهارداشت: به دلیل شیوع ویروس کرونا فرآیند اجرای سنجش در سال جاری با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پایگاه‌های سنجش با کاهش تجمع در پایگاه‌ها قرار است روزانه ۲۰ خانواده به هر یک از پایگاه‌های سنجش مراجعه کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید