تکذیب شد: فرار زندانیان سپیدار اهواز بخاطر کرونا

[ad_1]

ترس از ابتلا به ویروس کرونا در میان زندانیان باعث شده تا برخی از آنها به خاطر عدم ابتلا به این ویروس حاضرند خطرات بسیاری را به جان بخرند. در این میان برخی از رسانه ها و همچنین در فضای مجازی شایعاتی ایجاد می شود که موجی از نگرانی ها را به وجود می آورد. شایعه فرار زندانیان از زندان سپیدار اهواز یکی از همین نمونه شایعات است که در ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ خورشیدی به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد اما رسانه های رسمی با پیگیری اصل ماجرا دریافتند که این موضوع شایعه ای بیش نبوده است و تنها تعداد محدودی از زندانیان اقدام به سوزاندن چندسطل زباله کردند که عوامل امنیتی و انتظامی این آتش سوزی های محدود را مهار کرده و فردی نیز در میان زندانیان آسیبی ندیده است.

شایعه: در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی درباره فرار بسیاری از زندانیان زندان سپیدار اهواز بخاطر کرونا و درگیری آنها با عوامل امنیتی زندان خبر رسانی شده بود.

پاسخ به شایعه: سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی استان اهواز با شفاف سازی موضوع در همین ارتباط گفته است: تعدادی از زندانیان ۲ بند در زندان سپیدار اهواز قصد آشوب و ایجاد ناآرامی داشتند که با حضور به موقع نیروهای انتظامی و امنیتی آرامش به زندان برگردانده شد و شایعه فرار زندانیان این زندان به هیچ وجه صحت ندارد و نیروهای امنیتی زندان و نیز نیروهای کمکی اجازاه نداده اند هیچ زندانی حتی از بندهای زندان هم خارج شوند و در حال حاضر آرامش کامل در تمامی بندهای این زندان حاکم است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید