توزیع ۲۰۰ هزار ماسک توسط گروه‌های جهادی در سیستان و بلوچستان

[ad_1]

علی اکبر جعفری روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ضدعفونی معابر شهری و اماکن عمومی برای مقابله با ویروس کرونا از اولویت‌های گروه‌های جهادی در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: ۳۴۰ هزار و ۸۱۱ لیتر مواد ضدعفونی کننده در اجرای رزمایش مشترک بیولوژیکی با قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور که همچنان در سیستان و بلوچستان تا ریشه کنی کرونا ادامه دارد نیز تولید، توزیع و در ضدعفونی کردن معابر بکار برده شده است.

مسوول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی با همکاری قرارگاه قدس در هفت رزمایش مشترک تاکنون ۱۳ هزار و ۶۱۹ باب مدرسه، مکان مذهبی و معابر عمومی را گندزدایی و ضدعفونی کرده‌اند.
وی افزود: هم‌اینک ۹۴۴ گروه جهادی تخصصی (درمانی و بهداشتی) و عمومی شامل گروه‌های چهار تا ۳۰ نفره با تجهیز تمامی امکانات و بکارگیری ۲۸ هزار و ۴۵ نفر عضو اعم از شیعه و سنی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند.
جعفری به ضدعفونی کردن بیش‌از ۱۷ هزار بوستان و معابر خیابانی اشاره کرد و اظهارداشت: توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی، استفاده از کاروان‌های موتوری برای گندزدایی مجتمع‌ها و سطح شهر،استفاده از کارواش‌های برقی مدرن از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی در این مدت بوده است.

وی بیان کرد: آموزش چهره به چهره عمومی به بیش‌از ۱۶۴ هزار نفر یکی دیگر از اقدامات موثر در راستای پیشگیری از ویروس منحوس کروناست.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید