تعدادی درخت جنگلی منطقه گلیل شیروان در آتش سوخت

تعدادی درخت جنگلی منطقه گلیل شیروان در آتش سوخت

[ad_1]

حمید فخرانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هنوز میزان خسارت این آتش سوزی برآورد نشده است اظهار داشت: در این حادثه علاوه بر درختان ارس، تعدادی درخت از گونه افرا و زرشک کوهی نیز از بین رفت.

وی علت این آتش سوزی را سهل انگاری چوپانان در خاموش نکردن کامل آتش دانست و گفت: محیط بانان با حضور به موقع خود از سرایت بیشتر آتش جلوگیری کردند و تنها به عرصه های طبیعی حدود سه هزار مترمربع  این منطقه خسارت وارد شد.

منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی با ۱۸ هزار هکتار وسعت در شمال شهرستان شیروان و مرز بین ایران و ترکمنستان قرار دارد که دارای ذخیره گاه غنی و ارزشمند گیاهی و جانوری است.

این منطقه در ۸۵ کیلومتری شهر شیروان قرار دارد که با توجه به دارا بودن ویژگی‌های خاص طبیعی از جمله جنگل‌های انبوه ارس و گوناگونی پوشش گیاهی و نیز زیست خالص ترین قوچ اوریال، در ۲۷ تیرماه ۱۳۵۰ به عنوان منطقه حفاظت شده زیست محیطی اعلام شده است.

منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی دارای آب و هوایی عموما کوهستانی، با شیب های تند و دره های عمیق و صخره های مرتفع است، این منطقه قسمتی از رشته کوه های موسوم به کپه داغ را تشکیل می دهد و از مناظر زیبایی برخوردار است.

[ad_2]

Source link

۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند Previous post ۹۰ درصد هیات‌های مذهبی اصفهان دستورالعمل‌بهداشتی را رعایت کردند
میانگین ۲۷.۲ درصدی رشد نقدینگی در دو سال گذشته Next post میانگین ۲۷.۲ درصدی رشد نقدینگی در دو سال گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *