تعارض منافع دامن ۱۷ کارمند بهزیستی خراسان شمالی را گرفت

تعارض منافع دامن ۱۷ کارمند بهزیستی خراسان شمالی را گرفت

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ نفر از مسوولان و کارشناسان ناظر بهزیستی، دارای جواز مرکز و ۱۱ نفر دیگر به عنوان عضو هیات امنا و هیات مدیره موسسات بهزیستی فعالیت داشتند که در یکسال گذشته مجوز کاری آنان لغو شده و یا از پست خود کنار گذاشته شده اند.

بر اساس بخشنامه تعارض منافع، که مهرماه پارسال ابلاغ شده است، دست اندرکاران بهزیستی نمی توانند همزمان مسوولیت اجرایی و مدیریت یک مرکز بهزیستی را برعهده داشته باشند و باید یکی از این دو کار را رها کنند.

۴۰ هزار مرکز خصوصی و غیردولتی شامل مهد کودک، مراکز نگهداری معلولان جسمی و حرکتی، مراکز شبانه روزی نگهداری، مراکز مشاوره، مراکز توانبخشی، مراکز سالمندان و مراکز نگهداری بیماران روان مزمن زیر پوشش سازمان بهزیستی فعالیت دارند که از این رقم هزار و ۴۰۰ مرکز به نوعی توسط دست‌اندرکاران بهزیستی از جمله مدیران، کارشناسان، بازنشستگان و یا بستگان آنان اداره می شدند.

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی افزود: از ۶ نفری که  صاحب جواز مراکز بهزیستی بودند ۲ نفر مراکز خود را تعطیل کرده و در پست های سازمانی خود ماندند و ۴ نفر دیگر از پست های مدیریتی و نظارتی خود جا به جا شدند.

اسماعیل قربانی مراکز مزبور را شامل مراکز ترک اعتیاد، مشاوره و نگهداری سالمندان و کودکان و مانند آن عنوان کرد.

وی گفت: ۱۱ فرد دیگر نیز به عنوان اعضای هیات مدیره و یا هیات امنا در موسسات بهزیستی فعالیت داشتند که هفت نفر از عضویت در این جایگاه ها انصراف دادند.  

قربانی اظهار داشت: موسسات بهزیستی می توانند اجرای طرح ها و تمام فعالیت های بهزیستی در حوزه توانبخشی و اجتماعی را بر عهده بگیرند.

۶۱۵ مرکز و موسسه غیردولتی در خراسان شمالی زیر پوشش و نظارت بهزیستی قرار دارد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *