تزریق پنج هزار میلیارد ریال از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل

[ad_1]

 اکبر بهنامجو روز جمعه در نشست با فرمانداران استان اظهار کرد: مصوبات سفر رییس جمهوری با پیگیری مجموعه استانداری و مدیران استان بتدریج ابلاغ  و اجرای پروژه‌ها روند سریعی به خود گرفته است.

وی بیان کرد: در هفته دولت ۷۷ طرح اقتصادی با اشتغالزایی یک هزار نفر افتتاح می‌شود و عملیات اجرایی ۷ طرح بزرگ با اشتعالزایی یک هزار نفر هم آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در تمامی جاده‌های  مواصلاتی استان کارگاه‌های عمرانی فعال است،افزود: در نقاط مختلف استان و در همه شهرستان‌ها کارهای عمرانی زیادی یا اجرا شده و یا در حال اجرا است و باید عملکرد دولت برای مردم جهت امید دادن و ایجاد انگیزه بیان شود.

وی بیان کرد: همه ما برای پیاده کردن سیاست‌های دولت در استان، باید عملیاتی کار کنیم و همه آنچه را که گره از مشکلات مردم و دولت باز می کند انجام دهیم.

او از برگزاری نمایشگاه جهش تولید در سال ۹۹ از سوی روابط عمومی استانداری خبر داد و افزود: این نمایشگاه به جهت شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی برگزار می‌شود و همچنین برنامه‌های هفته دولت باید با هماهنگی بیشتر و با رعایت پروتکل بهداشتی اجرایی شود.

بهنامجو با اشاره به اجرای پروژه‌های آب و خاک در استان گفت: این پروژه‌ها از جمله پایاب سد خدا آفرین گشایش زیادی در حوزه کشاورزی و اقتصادی و ایجاد فرصت های اشتغال خواهد داشت ضمن اینکه پروژه‌های راه و سایر پروژه‌های در حال افتتاح در استان کم نیست.

وی با بیان اینکه در هفته دولت افتتاح طرح‌هایی که ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند، مدنظر است افزود: مشکلات طرح‌هایی که بالای۶۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند باید احصا و در دستور کار قرار گیرند و چنانچه نواقصاتی داشته باشند افتتاح نمی‌شوند.

بهنامجو با اشاره به اینکه بحث راه‌آهن یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان است گفت: خوشبختانه تمام کارگاه های قطعات این پروژه فعال هستند و علیرغم مشکلات مالی در کشور ۱۰۷۰ میلیارد ریال برای این پروژه در سال جاری اعتبار تزریق و اهتمام دولت برای افتتاح آن بسیار جدی است.

وی  تشریح کرد: در حال حاضر نیاز استان به تعامل،تفاهم ،وحدت و همدلی بیش از سایر مقاطع است و فرمانداران حفظ وحدت و خدمت رسانی را در دستور کار خود قرار دهند.
بهنامجو در رابطه با حقوق معوقه کارکنان دولت نیز گفت: باپیگیری‌هایی که انجام شده خوشبختانه حقوق معوقه بازنشسته ها و کارکنان دولت در هفته های آتی واریز می شود تا گشایشی در وضعیت اقتصادی این قشر صورت گیرد.
در این جلسه ۱۱ فرماندار ،۲ معاون استاندار و چند تن از مدیران کل ستادی مشکلات و پیشنهادهای خود را تشریح کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید