تاکید سلطانی‌فر بر جدیت در تحقیق و تولید مکمل‌های مجاز ورزشی

[ad_1]

مسعود سلطانی‌فر عصر امروز (شنبه) در شورای معاونین که حمید رضا طیبی رییس جهاد دانشگاهی نیز به عنوان میهمان حضور داشت، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد جهاد دانشگاهی در تولید مکمل‌های مورد تایید و مجاز، اعلام کرد، این نهاد در فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی بسیار موفق عمل کرده است.
وی توضیحاتی در خصوص مفاد تفاهم‌نامه امضا شده میان وزارت ورزش و جوانان و جهاد دانشگاهی ارائه و اقدامات پژوهشی این نهاد در تولید مکمل‌های ورزشی استاندارد را بسیار مطلوب توصیف کرد. وزیر ورزش و جوانان با مهم خواندن داروهای مکمل در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای به جلساتی که با سرپرست فدراسیون بدنسازی در این خصوص داشته،اشاره کرد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر نظارت دقیق در نحوه توزیع مکمل‌های غیر مجاز توضیح داد: توزیع کنندگان مکمل‌های غیر استاندارد تنها در پی منافع شخصی هستند و سلامتی ورزشکاران برای آنها از درجه اهمیت ساقط است، بنابراین در بازرسی‌ها از اماکن ورزشی و باشگاه‌ها باید دقت نظر بیشتری صورت بگیرد.

وی این نکته را مورد توجه قرارداد که باید داروهای مطمئن، سالم و بدون آسیب با تکیه بر استانداردهای بهداشتی و پزشکی تولید شده و در اختیار ورزشکاران قرار بگیرد.

مسعود سلطانی‌فر اظهار داشت: باید مسیر ورود داروهای انرژی‌زای غیر مجاز توسط سودجویان را مسدود کنیم و شرایط برای استفاده از داروهای استاندارد مهیا شود.

وی همچنین این نکته را مورد تاکید قرار داد که معاونین ذی‌ربط در وزارت ورزش و جوانان باید اعتبارات متناسب برای این بخش را در نظر بگیرند تا با همکاری و تعامل از ظرفیت جهاد دانشگاهی بیشتر بهره بگیریم.

وی در پایان بیان داشت: این آمادگی وجود دارد با بهره‌مندی از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و تکیه بر توانمندی جوانان دانشمند این مرز و بوم در سالی که بنام جهش تولید توسط مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، بتوانیم زمینه تولید و توزیع مکمل‌های مجاز در داخل کشور را براساس استانداردهای جهانی مهیا کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید