تامین آب مهمترین راهکار رونق کشاورزی  در استان است

[ad_1]

سیدکاظم موسوی  پنجشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: کشاورزی از مهمترین  بخش‌های اقتصاد و توسعه استان به شمار می‌رود و باید برای استفاده بهینه از محصولات کشاورزی، صنایع تبدیلی و انبارهای مدرن و مجهز ایجاد شود.

وی با اشاره به سه حوزه اقتصادی و درآمدی استان از جمله کشاورزی، گردشگری و صنعت گفت: کشاورزی استان نیازمند آب است و لازم است برای گرفتن حقابه از قزل اوزن، ارس و ایجاد سدهای معیشتی و بتنی تلاش شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مشکل بیکاری در استان گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار بیکار در استان وجود دارد که باید با احداث کارخانجات بزرگ در دراز مدت و چابک‌سازی بدنه دولت از ظرفیت جوانان بومی  استفاده شود.

موسوی بیان کرد: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و جوانان فعال در این عرصه نیز از جمله اقداماتی است که در راستای اشتغالزایی باید انجام شود.

نماینده اردبیل در مجلس تامین زیرساخت‌ها از جمله راه ، راه آهن و جذب بودجه‌های لازم را از جمله برنامه‌های مجمع نمایندگان استان برای رونق اقتصادی استان عنوان کرد.

وی افزود: تکمیل راه آهن و اتصال آن به پارس آباد از جمله مهم‌ترین گامهای اقتصادی است که موجب خروج استان از بن بست می شود.

رییس مجمع نمایندگان استان پیگیری موضوع ممطقه آزاد تجاری و صنعتی را  از دیگر برنامه‌های مجمع نمایندگان دانست و گفت: این موضوع خواسته مردم و نماینده ولی فقیه در استان است که با جدیت پیگیری می‌شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید