بیمارستان اسلام‌آبادغرب توسط وزارت بهداشت تجهیز می‌شود

[ad_1]

دکتر «محمودرضا مرادی» روز پنجشنبه در جلسه اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در شهرستان اسلام آبادغرب، افزود: بیمارستان این شهرستان در اولویت تجهیز وزارت بهداشت قرار دارد و این بیمارستان همچون یک بیمارستان نوساز با تمام امکانات لازم و ‌نو تا یک ماه پس از تحویل، تجهیز می‌شود. 

وی اظهار داشت: اسلام آبادغرب مهمترین شبکه از نظر جمعیت، توانمندی، موقعیت و تنوع تخصص و ‌خدمات است و راه‌اندازی بیمارستان و ‌توسعه قابل قبول آن بسیار مهم است. 

او گفت: بازسازی این بیمارستان با تاخیر انجام شده و اکنون نیز باید به طور کامل و بی نقص آماده و تجهیز شده و شروع به خدمت کند. 

وی تاکید کرد که بیمارستان نباید کمبودی داشته باشد و همه امکانات و فضاها باید به نحو مطلوب آماده شود. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه همچنین تاکید کرد: فعالیت مستمر دانشگاه برای نظارت، رفع نقص و تحویل جزء به جزء بیمارستان در ماه جاری انجام شود.

وی اعلام کرد که توسعه بیمارستان قدیم از هر لحاظ همچون هتلینگ بیمارستانی، گسترش اتاق عمل، اورژانس، تجهیزات پزشکی، تاسیسات فنی و … نیاز شهرستان و جزو ضروریات و برنامه های دانشگاه است.

مدیر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز گفت: مرحله دوم بیمارستان اسلام آبادغرب توسط سازمان مجری ساختمان های دولتی وابسته به وزارت راه و شهرسازی ساخته شده و دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه هیچ گونه نقشی در این‌موضوع نداشته و تنها به عنوان بهره بردار تحویل گیرنده است. 

«خلیل عسکری» افزود: دانشگاه از منظر جبران خسارت مادی، مجازات مرتکبین و خسارات عدم النفع، اقدام به طرح شکایت و ارایه دادخواست کرده و نیز جبران خسارات معنوی به لحاظ اینکه تلقی عمومی این بوده که دانشگاه سازنده بیمارستان بوده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: اعتقاد دانشگاه جایگاه مهم و ‌تقویت شهرستان اسلام آباد است و در این راه تلاش می کند. 

«قباد محمدی» افزود: تجهیزات مورد نیاز و به روز بیمارستان و تقویت شهرستان به مرور در حال تحویل از وزارت بهداشت است. 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در ادامه گفت: بیمارستان اسلام آباد جنرال و کامل بوده و تعداد و کیفیت متخصصان شهرستان مناسب است، اما امکانات رفاهی باید برای آنان فراهم شود.

بهمن روشنی افزود: هدف ما تقویت این شهرستان از نظر خدمات درمانی است.

معاون‌ توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در ادامه گفت: تیم فنی دانشگاه برآوردهای لازم از نیازمندی ها ، ایرادها و نواقص ساختمان فاز دو بیمارستان را انجام داده است. 

«فریبرز ایمانی» افزود: مشکلات بیمارستان به درستی به مدیران ارشد استان و وزارت انتفال می یابد و برای تحویل آن لازم است تاییدیه مقاوم سازی و ‌مسوُولیت به دانشگاه تحویل شود.

بخش عمده ای از (فاز دوم) بیمارستان اسلام آبادغرب در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ غرب استان کرمانشاه دچار آسیب شد در حالی که چند ماه قبل از زلزله به بهره برداری رسیده بود و مرحله اول آن که قدمت زیادی داشت نسبت به مرحله دوم آسیب کمتری دید.

در جریان سفر محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی در بهمن ماه سال ۹۷ به استان کرمانشاه پیمانکار پروژه وعده کرد که حتی پیش از پایان قرارداد و تا تابستان ۹۸ طرح را به پایان برساند، اما بازسازی این بیمارستان به دلیل مسائل حقوقی مدتی متوقف شد و به تازگی با پیگیری های استاندار کرمانشاه از ابتدای بهمن قرارداد بازسازی آن منعقد شده و اکنون پیمانکار در حال فعالیت است.

شهرستان اسلام آبادغرب با بیش از ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب کرمانشاه واقع شده است. 

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزیی دید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید