بیش از یک هزار مدرسه روستایی کردستان به اینترنت متصل می‌شود

[ad_1]

فردین سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح با سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات انجام و به طور میانگین برای اتصال هر مدرسه روستایی به اینترنت، سه میلیون ریال هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲ سال استفاده این مدارس از اینترنت رایگان خواهد بود و  هزینه خرید تجهیزات و شارژ اینترنت مدارسی که در این طرح قرار دارند بر عهده وزارت ارتباطات است یادآور شد: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، تا اول مهر امسال و در مرحله اول، یک هزار و ۳۰۵ مدرسه روستایی از اینترنت بهره‌مند می‌شوند.

سعیدی اضافه کرد: از این تعداد، کار اتصال یک هزار و ۷۳ مدرسه به اینترنت توسط مخابرات، ۲۱۴ مدرسه ایرانسل و ۱۸ مورد نیز به وسیله شرکت همراه اول انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مرحله اول این طرح در مدارس روستاهای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان انجام می‌شود، افزود: این طرح شامل روستاهایی است که از اینترنت پرسرعت مخابرات، همراه اول یا شرکت ایرانسل بهره‌مند هستند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان اظهار داشت: تاکنون ۲۹۴ مدرسه روستایی استان به اینترنت با ترافیک سه گیگابایت و پهنای باند ۲ مگابایت برخوردار شده‌اند.

کردستان یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد و ۵۷ درصد جمعیت شهری و روستایی این استان از اینترنت بهره‌مند هستند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید