بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در خصوص سفیر ظریف به بغداد

[ad_1]

به گزارش پایگاه اینترنتی دفتر نخست وزیری عراق، در این بیانیه آمده است که در دیدار الکاظمی و ظریف روابط دو جانبه و موضوعات مورد اهتمام مشترک دو کشور بررسی شد.

برپایه این گزارش، نخست وزیر عراق با اشاره به روابط دوجانبه میان ایران و عراق و توسعه و تقویت آن در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع ملت‌های دو کشور، بر همکاری مشترک برای حمایت از امنیت و ثبات منطقه تأکید کرد.

الکاظمی گفت: عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند، اقدامی که بر تمامی ملت‌ها تأثیر مثبتی برجای خواهد گذاشت و ثبات، رفاه و توسعه پایدار تمام ملت‌ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ظریف نیز در این دیدار گفت: ایران به آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور امیدوار است و بر اجرایی شدن توافق‌نامه‌های [منعقد شده میان دو کشور] در زمینه‌های مختلف تمایل دارد.

وزیر امورخارجه ایران نیز یکشنبه شب در پیامی توییتری در تشریح سفر امروز خود به عراق نوشت: گسترش همکاری به نفع مردم ما و منطقه است.

در ادامه توئیت ظریف آمده است: گفت و گوهای سازنده‌ای در بغداد با نخست وزیر، برهم صالح رییس جمهوری، محمد الحلبوسی رییس پارلمان، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق و مقامات قضایی، سیاسی و نظامی صورت گرفت.

وی پس از آن راهی اربیل در کردستان عراق شد و در دو مرحله با «نچیروان بارزانی»، رییس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف در راس هیات سیاسی با هدف گسترش و تقویت مناسبات دو جانبه در راس یک هیات سیاسی امروز یکشنبه وارد بغداد شد.

این چهارمین سفر رسمی وزیر امور خارجه ایران به عراق است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید