بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در خصوص سفیر ظریف به بغداد

بیانیه دفتر نخست وزیری عراق در خصوص سفیر ظریف به بغداد

به گزارش پایگاه اینترنتی دفتر نخست وزیری عراق، در این بیانیه آمده است که در دیدار الکاظمی و ظریف روابط دو جانبه و موضوعات مورد اهتمام مشترک دو کشور بررسی شد.

برپایه این گزارش، نخست وزیر عراق با اشاره به روابط دوجانبه میان ایران و عراق و توسعه و تقویت آن در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع ملت‌های دو کشور، بر همکاری مشترک برای حمایت از امنیت و ثبات منطقه تأکید کرد.

الکاظمی گفت: عراق تلاش دارد تا نقش متعادل و مثبت خود در ایجاد صلح و پیشرفت در منطقه را ایفا کند، اقدامی که بر تمامی ملت‌ها تأثیر مثبتی برجای خواهد گذاشت و ثبات، رفاه و توسعه پایدار تمام ملت‌ها را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

ظریف نیز در این دیدار گفت: ایران به آغاز یک مرحله جدید همکاری میان دو کشور امیدوار است و بر اجرایی شدن توافق‌نامه‌های [منعقد شده میان دو کشور] در زمینه‌های مختلف تمایل دارد.

وزیر امورخارجه ایران نیز یکشنبه شب در پیامی توییتری در تشریح سفر امروز خود به عراق نوشت: گسترش همکاری به نفع مردم ما و منطقه است.

در ادامه توئیت ظریف آمده است: گفت و گوهای سازنده‌ای در بغداد با نخست وزیر، برهم صالح رییس جمهوری، محمد الحلبوسی رییس پارلمان، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق و مقامات قضایی، سیاسی و نظامی صورت گرفت.

وی پس از آن راهی اربیل در کردستان عراق شد و در دو مرحله با «نچیروان بارزانی»، رییس اقلیم کردستان عراق دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف در راس هیات سیاسی با هدف گسترش و تقویت مناسبات دو جانبه در راس یک هیات سیاسی امروز یکشنبه وارد بغداد شد.

این چهارمین سفر رسمی وزیر امور خارجه ایران به عراق است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *