بنیانِ رفتن به سوی تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است

[ad_1]

سعیدرضا عاملی امروز (جمعه، سوم مرداد) در مراسم انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز ما وارث کتابی هستیم که میراث همه انبیای الهی و خون دل خوردن‌ها در طول تاریخ است و برای توسعه و تعمیق آن وظیفه سنگینی داریم.

وی افزود: همه کارهای ما باید در راستای استقرار فرهنگ قرآنی در جامعه باشد. روزگاری داشتن یک حافظ قرآنی آرزو بود؛ ولی حالا قُرّایی در همه سنین و قدرت رقابت در عرصه بین‌المللی داریم و جهان با خیرگی به ما نگاه می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: با تدبیر رهبری وظیفه جامعه اسلامی را گسترش فرهنگ قرآنی می‌دانیم؛ زیرا بنیان رفتن به‌سوی تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است. به فرموده پیامبر اکرم (ص)، قرآن سیدالکلام و مهم‌ترین متن تاریخ بشریت در طول تاریخ است که باید به آن خدمت کنیم.

در انتخابات امروز که بر اساس نتایج آن دو اتحادیه قرآنی (اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل‌های قرآنی) منحل می‌شوند و یک اتحادیه واحد برای انجام امور مؤسسات تشکیل می‌شود، ۶۶ نفر برای تصدی ١۵ عضو هیئت‌رئیسه و ١۵ نفر برای تصدی ٢ عضو هیئت‌بازرسان نامزد شده‌اند. همچنین هیئت‌رئیسه ٣ نفر عضو علی‌البدل و هیئت‌بازرسان نیز یک نفر عضو علی‌البدل خواهند داشت که برای سه‌سال انتخاب خواهند شد. همچنین در این انتخابات، ۵٩٠ نفر رأی اعضای موسسات قرآنی کشور شرکت خواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در حکمی مهدی محمدی دبیر هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی را به عنوان رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت منصوب کرد.

سیدعباس صالحی دوشنبه گذشته (۳۰ تیر) در وبینار انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با بیان اینکه در حال حاضر اساسنامه و انتخابات پیش‌رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل‌های مردمی قرآنی ایجاد می‌کند، ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات، نظم و اخوت بیشتر یک انتخابات خوب را داشته و در فضای اطمینان به پیش برویم.

سه روز پیش نیز عبدالهادی فقهی‌زاده در نشست مدیران استانی اتحادیه‌های موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور، بر روند برگزاری انتخابات سالم و باشکوه اتحادیه های تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: وظیفه همه ماست در نهایت اخوت و برادری ایمانی و با رعایت انصاف و عدالت، در برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نقش‌آفرینی کنیم.

وی با تاکید بر به رسمیت شناختن دو اتحادیه موجود گفت: از نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تا روز سوم مرداد سال جاری که روز برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت است، با هر دو اتحادیه موجود ( اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل‌های قرآنی) همکاری کامل ادامه خواهد داشت.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بهره گیری و لزوم همکاری با اتحادیه‌های استانی توسط ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتظار می‌رود ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز با همین رویکرد با هر دو اتحادیه تعامل و همکاری مناسب داشته باشند. مهدی محمدی نیز پیش از این از برپایی انتخابات اتحادیه مدغم کشوری در ادارات ارشاد استان‌ها خبرداده بود. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید