بنیانِ رفتن به سوی تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است

بنیانِ رفتن به سوی تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است


سعیدرضا عاملی امروز (جمعه، سوم مرداد) در مراسم انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل های قرآن و عترت در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: امروز ما وارث کتابی هستیم که میراث همه انبیای الهی و خون دل خوردن‌ها در طول تاریخ است و برای توسعه و تعمیق آن وظیفه سنگینی داریم.

وی افزود: همه کارهای ما باید در راستای استقرار فرهنگ قرآنی در جامعه باشد. روزگاری داشتن یک حافظ قرآنی آرزو بود؛ ولی حالا قُرّایی در همه سنین و قدرت رقابت در عرصه بین‌المللی داریم و جهان با خیرگی به ما نگاه می‌کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: با تدبیر رهبری وظیفه جامعه اسلامی را گسترش فرهنگ قرآنی می‌دانیم؛ زیرا بنیان رفتن به‌سوی تمدن نوین اسلامی، بر قرآن است. به فرموده پیامبر اکرم (ص)، قرآن سیدالکلام و مهم‌ترین متن تاریخ بشریت در طول تاریخ است که باید به آن خدمت کنیم.

در انتخابات امروز که بر اساس نتایج آن دو اتحادیه قرآنی (اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل‌های قرآنی) منحل می‌شوند و یک اتحادیه واحد برای انجام امور مؤسسات تشکیل می‌شود، ۶۶ نفر برای تصدی ١۵ عضو هیئت‌رئیسه و ١۵ نفر برای تصدی ٢ عضو هیئت‌بازرسان نامزد شده‌اند. همچنین هیئت‌رئیسه ٣ نفر عضو علی‌البدل و هیئت‌بازرسان نیز یک نفر عضو علی‌البدل خواهند داشت که برای سه‌سال انتخاب خواهند شد. همچنین در این انتخابات، ۵٩٠ نفر رأی اعضای موسسات قرآنی کشور شرکت خواهند کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته در حکمی مهدی محمدی دبیر هیئت رسیدگی به امور مراکز فرهنگی را به عنوان رئیس ستاد برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت منصوب کرد.

سیدعباس صالحی دوشنبه گذشته (۳۰ تیر) در وبینار انتخابات اتحادیه کشوری موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت با بیان اینکه در حال حاضر اساسنامه و انتخابات پیش‌رو افق خوبی را در فرا راه جریان تشکل‌های مردمی قرآنی ایجاد می‌کند، ابراز امیدواری کرد: با رعایت قوانین و مقررات، نظم و اخوت بیشتر یک انتخابات خوب را داشته و در فضای اطمینان به پیش برویم.

سه روز پیش نیز عبدالهادی فقهی‌زاده در نشست مدیران استانی اتحادیه‌های موسسات و تشکل‌های قرآن و عترت سراسر کشور، بر روند برگزاری انتخابات سالم و باشکوه اتحادیه های تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت تاکید کرد و گفت: وظیفه همه ماست در نهایت اخوت و برادری ایمانی و با رعایت انصاف و عدالت، در برگزاری انتخابات سالم و باشکوه نقش‌آفرینی کنیم.

وی با تاکید بر به رسمیت شناختن دو اتحادیه موجود گفت: از نظر معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تا روز سوم مرداد سال جاری که روز برگزاری انتخابات اتحادیه کشوری تشکل ها و موسسات فرهنگی قرآن و عترت است، با هر دو اتحادیه موجود ( اتحادیه مؤسسات و اتحادیه تشکل‌های قرآنی) همکاری کامل ادامه خواهد داشت.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بهره گیری و لزوم همکاری با اتحادیه‌های استانی توسط ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: انتظار می‌رود ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نیز با همین رویکرد با هر دو اتحادیه تعامل و همکاری مناسب داشته باشند. مهدی محمدی نیز پیش از این از برپایی انتخابات اتحادیه مدغم کشوری در ادارات ارشاد استان‌ها خبرداده بود. Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *