بسیج نیروها و امکانات برای اطفای آتش در ارتفاعات هرم لارستان ادامه دارد

[ad_1]

جلیل حسنی، عصر جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل سخت‌گذر بودن منطقه یاد شده با هماهنگی‌های انجام شده، یک فروند بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی از شیراز از ظهر امروز(ششم تیرما) به منطقه نامبرده اعزام شده و مشغول حمل و نقل تجهیزات و نیروهای امدادی و مردمی (هلی‌برد) به محل آتش‌سوزی است.

وی، با اشاره به اینکه بسیج امکانات و نیروها برای اطفای حریق از همان ساعات اولیه آتش‌سوزی آغاز شد، افزود: هم اینک بیش از ۱۸۰ نیرو اعم از نیروهای مردمی، بسیج، سپاه و یگان‌های حفاظت منابع طبیعی به همراه جمعی از مدیران عضو ستاد بحران شهرستان لارستان در منطقه و ارتفاعات هرم حضور دارند.

حسنی اضافه کرد: همچنین با رایزنی استاندار فارس، هماهنگی برای استفاده از ۲ فروند بالگرد آب پاش ارتش در حال انجام است که چنانچه آتش سوزی ادامه داشته باشد از صبح فردا (شنبه) برای مهار آتش از آنها استفاده شود.

فرماندار ویژه شهرستان لارستان ادامه داد: منطقه ای که آتش‌سوزی در آن حادث شده، سخت‌گذر و با شیب‌های تند است اما دارای پوشش جنگلی انبوه نیست لیکن به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی و بارش‌های سال زراعی جاری، دارای پوشش انبوه مرتعی است.

حسنی با بیان اینکه علت این آتش سوزی در حال بررسی است، بیان داشت: هنوز وسعت آتش‌سوزی، میزان خسارت و گونه‌های گیاهی که طعمه حریق شده، مشخص نیست.

بخش جویم با حدود هفت هزار نفر جمعیت در فاصله ۶۰ کیلومتری لار وقاع شده است. شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید