بزرگترین پایگاه امدادی بین‌شهری استان اردبیل در خلخال تکمیل می‌شود

بزرگترین پایگاه امدادی بین‌شهری استان اردبیل در خلخال تکمیل می‌شود

رامین معبودی روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی این پروژه اظهارداشت: برای عملیات اجرایی این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد تاکنون ۴۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این پایگاه و تجهیز آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز است، افزود: از مبلغ ۴۳ میلیارد ریال اعتبار قبلی هزینه شده برای اجرای این پروژه ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات جمعیت هلال احمر و ۶ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان اردبیل تامین شده است.

او اظهارداشت: با توجه به همت پیمانکار مجری برای تکمیل پروژه در حال ساخت پایگاه جاده‌ای هلال احمر ، عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امدادی بین‌شهری استان اردبیل در گردنه الماس خلخال تا ۱۵ مرداد ماه امسال پایان یافته و این پروژه قابل افتتاح در هفته دولت امسال خواهد بود.

معبودی گفت: با افتتاح این پایگاه در کنار فراهم شدن زمینه آسایش و رفاه امدادگران ، سطح خدمات امدادی ارائه شده به مسافران جاده خلخال – اسالم و پونل بیشتر خواهد شد.

او اظهارداشت: این پروژه با زیربنای ۷۱۲ مترمربع در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا با قابلیت مقابله با تندبادهای با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر ساعت با سازه‌های با قدرت و مقاومت زیاد طراحی شده است.

وی از گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ترین گردنه استان اردبیل یاد کرد و گفت: با توجه به ضرورت احداث پایگاه با امکانات مناسب برای اسکان موقت و اضطراری مسافران در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک، احداث این پایگاه از گذشته مورد توجه جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود.

حجت‌الاسلام عبدالاحد بابایی ، رییس جمعیت هلال احمر خلخال نیز در این بازدید گفت: احداث این پایگاه با هدف امدادرسانی به خودروهای عبوری جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تکمیل آن با تمام توان تلاش خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در گردنه الماس از سال ۹۵ آغاز شده است.

او گفت: در حال حاضر ۱۹ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خلخال در پایگاه قدیمی گردنه الماس که بخشی از ساختمان راهدارخانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان است، مستقر هستند.

گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال – اسالم با ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد یکی از گردنه‌های سخت ، برف و کولاک‌گیر کشور است که بواسطه وزش بادهایی با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حتی در مواقع صاف بودن آسمان و قطع بارش‌های برف بروز کولاک‌های شدید برف همراه با یخبندان سطح جاده و محدودیت دید مشکلات زیادی برای رانندگان ایجاد می‌کند.

شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

۲۳ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و ۴۷ کیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *