بزرگترین پایگاه امدادی بین‌شهری استان اردبیل در خلخال تکمیل می‌شود

[ad_1]

رامین معبودی روز چهارشنبه در بازدید از عملیات اجرایی این پروژه اظهارداشت: برای عملیات اجرایی این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد تاکنون ۴۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل این پایگاه و تجهیز آن ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید نیاز است، افزود: از مبلغ ۴۳ میلیارد ریال اعتبار قبلی هزینه شده برای اجرای این پروژه ۳۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات جمعیت هلال احمر و ۶ میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان اردبیل تامین شده است.

او اظهارداشت: با توجه به همت پیمانکار مجری برای تکمیل پروژه در حال ساخت پایگاه جاده‌ای هلال احمر ، عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امدادی بین‌شهری استان اردبیل در گردنه الماس خلخال تا ۱۵ مرداد ماه امسال پایان یافته و این پروژه قابل افتتاح در هفته دولت امسال خواهد بود.

معبودی گفت: با افتتاح این پایگاه در کنار فراهم شدن زمینه آسایش و رفاه امدادگران ، سطح خدمات امدادی ارائه شده به مسافران جاده خلخال – اسالم و پونل بیشتر خواهد شد.

او اظهارداشت: این پروژه با زیربنای ۷۱۲ مترمربع در ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متری از سطح دریا با قابلیت مقابله با تندبادهای با سرعت بیش از ۲۰۰ کیلومتر ساعت با سازه‌های با قدرت و مقاومت زیاد طراحی شده است.

وی از گردنه الماس خلخال به عنوان سخت‌ترین گردنه استان اردبیل یاد کرد و گفت: با توجه به ضرورت احداث پایگاه با امکانات مناسب برای اسکان موقت و اضطراری مسافران در راه مانده و گرفتار در برف و کولاک، احداث این پایگاه از گذشته مورد توجه جمعیت هلال احمر استان اردبیل بود.

حجت‌الاسلام عبدالاحد بابایی ، رییس جمعیت هلال احمر خلخال نیز در این بازدید گفت: احداث این پایگاه با هدف امدادرسانی به خودروهای عبوری جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و برای تکمیل آن با تمام توان تلاش خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی ساخت بزرگترین پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر استان اردبیل در گردنه الماس از سال ۹۵ آغاز شده است.

او گفت: در حال حاضر ۱۹ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال احمر خلخال در پایگاه قدیمی گردنه الماس که بخشی از ساختمان راهدارخانه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای این شهرستان است، مستقر هستند.

گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال – اسالم با ارتفاع ۲ هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریاهای آزاد یکی از گردنه‌های سخت ، برف و کولاک‌گیر کشور است که بواسطه وزش بادهایی با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حتی در مواقع صاف بودن آسمان و قطع بارش‌های برف بروز کولاک‌های شدید برف همراه با یخبندان سطح جاده و محدودیت دید مشکلات زیادی برای رانندگان ایجاد می‌کند.

شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال – اسالم و خلخال – پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

۲۳ کیلومتر از مسیر ۷۰ کیلومتری جاده خلخال به اسالم در حوزه استحفاظی و راهداری اداره راه و شهرسازی خلخال و ۴۷ کیلومتر نیز در حوزه گیلان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید