برپایی نمازجمعه آق‌قلا با دستور مقام معظم رهبری

[ad_1]

حجت‌الاسلام محسن کیایی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت پنجم مرداد سالروز تاسیس این نهاد بدون اشاره به زمان دستور رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: با پیگیری مسوولان استانی و شهرستانی، محل برگزاری دایم نماز جمعه و مکان اقامت و دفتر امام جمعه نیز مشخص شده است.

به گفته رییس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گلستان، اکنون در شهرستان آق قلا با ترکیب جمعیت ترکمن و فارس، یک نماز جمعه اهل سنت در شهر آق قلا و یک نماز جمعه اهل تشیع در شهر انبارالوم برگزار می شود.

شهرستان آق قلا بیش از ۱۳۲ هزار نفر جمعیت دارد که در بخش‌های مرکزی و وشمگیر و ۲ نقطه شهری آق قلا و انبار الوم مستقر هستند.

مطابق گزارش رییس دفتر شورای سیاتگذاری ائمه جمعه گلستان در شرایط عادی ۲۰ نماز جمعه در استان برگزار می‌شود اما شیوع کرونا برگزاری نماز جمعه این استان را تعطیل کرد.

وی به فعالیت ائمه جمعه استان در دوران شیوع کرونا گفت : از زمان شیوع این بیماری تاکنون خطبه های نماز جمعه چندین شهر از جمله آزادشهر، انبارالوم، گالیکش، کلاله، دلند، مینودشت، خان ببین و رامیان به صورت مکتوب و صوتی در فضای مجازی منتشر می شود و این روند همچنان ادامه دارد.

حجت الاسلام کیانی تاکید کرد که انتشار خطبه های نماز جمعه در ایام شیوع کرونا اختیاری است.

وی همچنین گفت: پیگیری اجرای رزمایش مساوات، دیدار و تجلیل از مدافعان سلامت و عیادت از بیماران کرونا و سرکشی از خانواده متوفان کرونا، از دیگر اقدامات ائمه جمعه استان در ماه های اخیر و پس از شیوع کرونا است.

استان گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب گوناگون است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید