برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

برج مراقبت پرواز سیار فرودگاهی تولید داخل رونمایی شد

به گزارش ایرنا، «امیر سرتیپ امیر حاتمی» روز دوشنبه در حاشیه این مراسم گفت: در سال جهش تولید در کنار کمیت و کیفیت تولید تنوع برای ما بسیار مهم است. تنوع به این معنی است که آنچه که مورد نیاز کشور است باید در سال جهش تولید، تولید شود و در اختیار گذاشته شود که سامانه برج مراقبت پرواز سیار یکی از آن نیازها است.

وی یادآور شد: در یک سال گذشته شرکت فرودگاه‌های کشور در این زمینه اعلام  نیاز کرده که  شرکت صاایران با استناد و اتکای به توانمندی خود ظرف یک سال این ایده را با همکاری شرکت فرودگاه‌ها اجرا و این محصول را تولید کرد.

امیرحاتمی اضافه کرد: در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران که مرتبط با حوادث مختلفی مانند سیل، آتش سوزی، زلزله و نظامی مواجه هستیم، عملیاتی بودن مستمر فرودگاه‌ها و استفاده از فرودگاه‌های موقت بسیار مهم است که این سامانه این امکان را به ما می‌هد که پایداری عملیات هوایی داشته باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: در این سامانه از تجهیزات و فناوری‌های پیشرفته الکترونیکی و ارتباطی استفاده شده است که منطبق با استانداردهای بالای هوایی بین المللی است و این امکان را فراهم می‌کند که هم در بخش نظامی و غیرنظامی فرودگاه‌های کشور همواره فعال باشند و عملیات انجام دهند.

وی افزود:  این سامانه به لحاظ علمی و فناورانه دستاورد با ارزشی است که در اختیار تعداد محدودی از کشورها است و از لحاظ اقتصادی باارزش است چرا که با قیمت کمتر از یک سوم بین‌المللی و قیمت دنیا ساخته می شود و از طرف دیگر صرفه جویی ارزی قابل توجهی خواهد داشت.

 امیر حاتمی اظهارداشت: در واقع به تعداد سامانه هایی که تولید می شود و در اختیار قرار می گیرد حداقل به میزان ۲ میلیون یورو صرف جویی ارزی خواهد بود که با توجه به تعداد قابل توجه مورد نیاز می‌تواند صرفه جویی ارزی‌ مهمی را داشته باشد.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *