بدهی شهروندان به شهرداری شهرکرد قسط‌بندی می‎‌شود

[ad_1]

حیدر علی‌پور شامگاه شنبه در نشست علنی شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری گفت: براساس این شیوه‌نامه ،شهروندانی که تا سقف چهار میلیارد ریال به شهرداری بدهکارند، می‌توانند با ۲ ضامن بدهی خود را قسط بندی کنند.

وی افزود: در همین راستا بدهی‌های چهار تا ۱۰ میلیارد ریالی با سه ضامن و بدهی ۱۰ میلیارد ریال به بالا با چهار ضامن قابل قسط‌بندی است.

علی‌پور تصریح کرد: بر این اساس شهروندان شهرکردی می‌توانند با مراجعه به شهرداری نسبت به تعیین تکلیف بدهی خود و قسط‌بندی آن تا سقف ۳۶ ماه اقدام کنند.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در جامعه یادآور شد: مسوولان باید سلامت مردم را جدی بگیرند.

وی اظهار داشت: شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری از مردم می‌خواهد تا ضمن استفاده از ماسک در مکان‌های عمومی نسبت به رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی اقدام کنند.

عضو شورای اسلامی مرکز چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم‌اینک سدمعبرهای موجود در خیابان‌های شهرکرد مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

فرهاد رئیسی تاکید کرد: سد معبرها در شهرکرد تا آن‌جا گسترش یافته که در برخی ساعات روز، امکان تردد از پیاده‌روها وجود ندارد.

وی افزود: شهرداری شهرکرد باید نسبت به ساماندهی وضعیت سد معبر و جمع‌آوری آن‌ها از سطح خیابان‌ها اقدام لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.

به گزارش ایرنا، سد معبر از مصداق‌های مهم تضییع حقوق شهروندی در جامعه به‌شمار می‌رود که این مساله گاهی به رنج مردم منجر می‌شود.

براساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز آن‌ها، میدان‌ها، بوستان‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب، سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن یاد شده به کمک ماموران خود اقدام کند.

شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری دارای خیابان‌های با عرض کم و پیاده‌روهای باریک است که برخی از کسبه در آن با سد معبر مقابل مغازه‌های خود، مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده‌اند.

رفع سد معبر از خیابان‌ها و پیاده‌روهای مرکز چهارمحال و بختیاری از مهمترین خواسته‌های شهروندان شهرکردی است.

۴۳ هزار واحد صنفی در چهارمحال  بختیاری فعال است و در این واحدها بیش از ۱۰۰ هزار نفر مشغول به کار هستند.

شهرکرد به‌عنوان مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید