بازتاب سخنان ر هبر معظم انقلاب در خصوص قتل شهروند سیاهپوست آمریکایی

[ad_1]

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در سخنرانی زنده تلویزیونی به مناسبت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، حوادث جاریِ این روزهای آمریکا را بروز واقعیات پنهان نگه ‌داشته‌شده‌ آمریکا دانستند.

خبرگزاری اسوشیتدپرس با مورد توجه دادن این بخش از سخنان ایشان نوشت: رهبر عالی ایران در خصوص قتل جرج فلوید به واشنگتن بخاطر اتخاذ سیاست‌های فریبنده در مسائل حقوق بشری انتقاد کرد.

به نوشته این خبرگزاری، آیت الله خامنه‌ای خطاب به آمریکا اظهار داشت که آنها مردم را آشکارا می‌کشند و درحالیکه ادعای حمایت از حقوق بشر دارند، عذرخواهی هم نمی‌کنند.

آیت الله خامنه‌ای افزود: انگار آن مرد سیاهپوست که کشته شد، بشر نبوده است.

این خبرگزاری با اشاره به بخش پایانی صحبت‌های رهبر انقلاب در مورد جمله “نمی توانم نفس بکشم” نوشت: آیت الله خامنه‌ای گفت که این چیز جدیدی نیست؛  این طبیعت آمریکا است؛  این کاری است که آمریکایی‌ها با تمام دنیا کرده‌اند.

خبرگزاری فرانسه نیز با بازتاب سخنرانی حضرت آیت الله خامنه‌ای، اظهارات ایشان در مورد سوء مدیریت آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا همزمان با موضوع فلوید را منتشر کرد.

به نوشته این خبرگزاری، آیت الله خامنه‌ای گفت که مدیریت رهبران آمریکا در موضوع ویروس کرونا آنها را در سراسر دنیا رسوا کرده است.

این خبرگزاری به نقل از رهبر انقلاب نوشت که قتل مرد سیاهپوست غیرمسلح توسط پلیس آمریکا چهره حقیقی سران ایالات متحده و ظلم آنها علیه مردم جهان از جمله کشور خودشان را نشان داد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید