ایرنا یکی از ارکان قدرت ملی در منطقه است

[ad_1]

در این مراسم پدرام الوندی معاون خبر ایرنا با اشاره به اهمیت مناطق آزاد کیش و قشم گفت: بر اساس رویکردهای ایرنا این دو منطقه همانند سایر مراکز یک زیرسایت مستقل دارند تا بتوان از ظرفیت‌های فنی بیشتری برای پوشش اخبار و رویدادهای این مناطق بهره برد.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد  نیز خبرگزاری ایرنا را به عنوان خبرگزاری نظام، یکی از ارکان قدرت ملی ایران در منطقه دانست و افزود: ساختارهای خبری ما چه در قالب خبرگزاری‌ها، صداوسیما، روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های خصوصی، قدرت ملی را تقویت می کند و خبرگزاری ایرنا یکی از نقات قوت نظام محسوب می‌شود. 

پورعلی با اشاره به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری در خصوص سرفصل های آینده کشور در حوزه رسانه گفت: رسانه‌ها نقش موثری در حفظ روحیه امیدواری و خوش‌بینی به آینده دارند و از طرفی برخی بازی‌های رسانه‌ای نیز می‌تواند یک ملت را ناامید و مایوس از آینده سازد.

سید علیرضا علوی رضوی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با بیان این که خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدیمی ترین خبرگزاری منطقه و کشور همواره یک رسانه مولد، پیشرو و مرجع قابل اطمینان و اتکا است اظهار داشت: با تمام فراز و فرودهایی که ایرنا در دولت های مختلف از نظر کار کیفی و فنی خبر داشته است، در دوره جدید به عنوان یک الگو مورد توجه و محل اتکای اصحاب رسانه و افکارعمومی قرار گرفته است.

در این مراسم که در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد برگزار شد، وحید اقدسی به عنوان مسئول جدید دفتر کیش خبرگزاری ایرنا معرفی و از زحمات محمد سلطان‌مرادی مدیر سابق این دفتر تقدیر شد.

اقدسی که پیش از این مدیر منطقه یک خبرگزاری ایرنا بوده است، نوع کار روزنامه‌نگاری در جزیره کیش را متفاوت از تهران و سایر کلانشهرها و نقاط کشور توصیف کرد و گفت: به تبع فضا و اکوسیستم حاکم بر این جزیره و اهمیت صنعت گردشگری، رسانه‌ها باید بتوانند تصویری از کیش خلق کنند که به جذب و انتخاب مقصد گردشگران منجر شود.

 سلطان‌مرادی نیز با اشاره به برنامه‌های راهبردی خبر در کیش گفت: همواره تلاش کردم اولویت‌های محلی، ملی و منطقه‌ای را در ایرنا مورد توجه قرار دهم و کارها را  بر اساس آنها پیش ببرم.

در ادامه این مراسم زیبا حسین‌زاده مدیرعامل خانه مطبوعات کیش از حجم بالای اخبار در این جزیره سخن گفت و افزود:‌ با توجه به مرجعیتی که ایرنا در حوزه خبر دارد، دفتر کیش از کمبود نیروی انسانی رنج می برد و می‌بایست این مساله مورد توجه مدیران خبرگزاری باشد.  

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید