اهالی سمیرم در خانه ماندند

[ad_1]

محمدرضا عسگریان روز چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت کرونا در فرمانداری سمیرم اظهار داشت: روز گذشته و امروز سمیرمی‌ها در خانه ماندند و با این اقدام کمک بزرگی به کاهش شیوع ویروس کرونا کردند.

وی خاطر نشان کرد: اهالی این شهرستان با وجود اینکه سرتاسر این منطقه کوهستانی است و فصل بهار بهترین فرصت برای کوه رفتن است از این اقدام صرف نظر کردند و به گردش و کوه نرفتند.

رییس ستاد مدیریت و مقابله با کرونای سمیرم ادامه داد: این شهرستان در ۵ روز هیچ مورد ابتلا به کووید ۱۹ نداشته و موارد مشکوک بستری در بیمارستان نیز کمتر از ۹ نفر هستند.

عسگریان با بیان اینکه وضعیت شیوع ویروس تنها با قطع  زنجیره ارتباط انسانی محقق می‌شود، باز هم از مردم خواست همه شرایط بهداشتی و حفاظتی را رعایت کنند و با ماندن در منزل یاریگر مسوولان و بویژه عوامل بهداشت و درمان باشند.

روح الله نصر اصفهانی  دادستان سمیرم نیز در این نشست بر قاطعیت برخورد با متخلفان و قانون‌شکنان تاکید کرد و گفت: همه سخت گیری‌ها در شرایط موجود تنها برای سلامتی مردم و شهروندان است.

جانشین فرماندهی انتظامی سمیرم هم در ادامه گفت: ۲۱۸ دستگاه خودرو متخلف روز گذشته (۱۲ فروردین) توسط ماموران پلیس سمیرم اعمال قانون شدند.

سرگرد طاهرزاده اظهار داشت: تعدادی از این خودروها غیربومی بودند که با بی توجهی به شرایط و مصوبه های ستاد مدیریت کرونا این تخلف‌ها را مرتکب شدند.

وی تصریح کرد: تردد خودرو در داخل و جادههای خروجی ممنوع است و گشت‌های نامحسوس پلیس در سطح شهر همه ترددها را کنترل و جریمه‌های سخت و بدون بازگشتی برای متخلفان اعمال می‌کنند.

سرگرد طاهرزاده تاکید کرد: عموم مردم سمیرم با رعایت مقررات و قوانین اعلام شده ستاد مدیریت کرونا و وزارت بهداشت، مشارکت خوبی در مبارزه با ویروس کرونا داشتند.

  به همت فعالان رسانه‌ای، نیروهای بسیج، کانون مهدویت، اعضای پویش قیام علیه فقر، کانون خادم‌یاران آستان قدس رضوی و با همکاری مرکز فنی و حرفه ای، ۵ هزار تعداد ماسک و دستکش تولید و بین مردم محله‌های حاشیه نشین، پمپ بنزین‌ها، جایگاه سوخت CNG و برخی نیروهای خدماتی سطح شهر و همچنین پایگاه‌های کنترل سلامت در ورودی‌ها و خروجی‌های سمیرم و سایر شهرها و روستاهای تابعه این شهرستان توزیع شد.

۲۰ نفر تا زمان حاضر در سمیرم به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند و یک زن کهنسال روستایی از این میان، بر اثر کرونا جان باخت.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع شده‌ است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید