انواع کاشت مو ، هزینه ها ، معایب و مزایای هر یک

کاشت مو یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی در بین کسانی است که از طاسی یا کم پشتی مو رنج می برند و عزت نفس خود را از دست داده اند. اما مانند سایر روش های زیبایی ، قبل از تصمیم به انجام “کاشت مو ، باید اطلاعات کاملی در مورد روش های جراحی ، مراقبت های بعد از عمل و هزینه های جراحی داشته باشید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد انجام این عمل را دارید و به دنبال این اطلاعات هستید ، در جای مناسب قرار دارید.

کاشت مو عملی است که در آن افراد طاس یا افرادی که موهای نازکی دارند دوباره موهای پرپشت و ضخیم را تجربه می کنند. این جراحی زیبایی با قدمت سال 1950 برای اولین بار در ایالات متحده انجام شد. اما از آن زمان ، تکنیک های مورد استفاده در این مورد بسیار تغییر کرده و بهبود یافته اند.

روش های کاشت مو چیست؟

همانطور که گفته شد ، در حین جراحی کاشت مو ، پزشک فولیکول ها را از ناحیه متراکم به ناحیه کمر یا طاس منتقل می کند. برای این منظور از روش های زیر استفاده می شود:

عمل کاشت موی طبیعی به روش FUT

در میان روشهای مختلف موجود برای کاشت موی طبیعی ، این روش بسیار تهاجمی است و شامل خونریزی شدید است. زیرا یک نوار 1 یا 2 سانتی متری از بانک مو برداشته می شود. سپس ، با استفاده از میکروسکوپ فوق العاده قدرتمند ، فولیکول های مو برداشته شده و به ناحیه مو متصل می شوند.

مزایای روش FUT
هزینه عملیات FUT کمتر از سایر روش ها است.
جمع آوری و کاشت مو فقط یک روز طول می کشد.
کاشت مو به سختی آسیب می بیند.
معایب روش FUT
دوره بهبودی طولانی به دلیل روش تهاجمی.
جای زخم بعد از جراحی.
خطر بالای عفونت و التهاب در مقایسه با سایر روش ها.

عمل کاشت موی طبیعی به روش FIT

با استفاده از این روش برای پیوندهای جدید ، هیچ برشی در پوست سر ایجاد نمی شود و موهای لازم به صورت جداگانه در ناحیه مورد نظر پیوند می شوند. با توجه به اینکه این عمل مدت زیادی طول می کشد ، پیوند کلیه فولیکول های لازم می تواند 2 روز طول بکشد.

مزایای روش FIT
نسبت به سایر روش های موجود کمتر تهاجمی است.
درد و خونریزی کمتر از سایر روش های موجود است.
پس از عمل جای زخمی وجود ندارد.
معایب روش FIT
بانک مو به دلیل حساسیت زیاد احتمال آسیب دیدن دارد.
مدت زمان عمل طولانی است.
هزینه کاشت مو FIT زیاد است.
برای پیوند فولیکول های لازم ، باید موها کوتاه شوند.

جراحی کاشت موی طبیعی SUT

روش SUT را می توان به عنوان یک حالت پیشرفته از روش FIT در نظر گرفت. زیرا در این روش پیوند فولیکول ها از طریق دستگاه رابط انجام می شود. این امر نه تنها خطر آسیب به پیوند مو را کاهش می دهد ، بلکه سرعت عمل را نیز افزایش می دهد.

مزایای روش SUT
جراحی 5 برابر سریعتر از روشهای دیگر است.
با توجه به اینکه اتصال به دستگاه برقرار است ، تعداد اتصالات ایجاد شده بیشتر از سایر روش ها است.
کاشت مو SUT بسیار طبیعی است و خط موی ایجاد شده در جلوی سر بد به نظر نمی رسد. علاوه بر این ، از آنجا که کاشت در فواصل کمتر از 1 میلی متر انجام می شود ، تراکم مو پس از رشد مجدد طبیعی و ایده آل است.
تمام تجهیزات مورد استفاده برای این عمل یکبار مصرف هستند و بنابراین خطر عفونت بسیار کمتر است.
معایب روش SUT
اگر از دستگاه موزدایی مناسب و بهداشتی استفاده نشود ، احتمال آسیب رساندن به مو وجود دارد.

بهترین روش کاشت موی طبیعی چیست؟

آیا تعجب می کنید که کدام یک از این روش ها بهترین روش کاشت مو است؟

به طور کلی ، با توجه به اینکه آخرین روش برای انجام این عمل است ، روش SUT یکی از بهترین روش ها محسوب می شود. زیرا برای انجام کاشت مو از این طریق دیگر نیازی به جراحی و بیهوشی نیست. علاوه بر این ، با توجه به اینکه تهاجمی بودن عمل با این روش به حداقل می رسد ، پس از عمل هیچ برشی و زخمی باقی نمی ماند و بیمار باید دوره نقاهت کوتاه تری را پشت سر بگذارد.

اما بهتر است هر شخص با توجه به شرایط جسمی ، میزان طاسی و بودجه موجود و همچنین نظر تخصصی پزشک یکی از روشهای ذکر شده را برای انجام جراحی انتخاب کند.

فیلم کاشت مو به روش sut

آیا کاشت مو روشی م effectiveثر است؟
کاشت مو یکی از موثرترین روش های درمان طاسی در نظر گرفته می شود. زیرا در حین عمل فولیکول های مو از یک قسمت سر به قسمت دیگر منتقل می شوند. بنابراین ، این روش درمانی نه تنها برای کاشت مو ، بلکه برای کاشت ابرو نیز استفاده می شود.

با این حال ، انجام این عمل برای همه مثمر ثمر نیست و نتیجه آن تا حد زیادی به عملیاتی بستگی دارد که مسئول انجام این عمل زیبایی است. بنابراین ، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد عمل نهایی با یک متخصص مشورت کنید.

کاندیدای مناسب برای جراحی کاشت مو

همانطور که گفته شد ، این عمل برای همه توصیه نمی شود. به طور کلی ، جراحی کاشت مو به صورت طبیعی به افرادی که به دلایل ارثی طاسی یا موهای نازک و کم پشت دارند ، توصیه می شود.

بنابراین ، این عمل برای کسانی که به دلایل دیگری مانند کمبود مواد مغذی دچار ریزش و کم پشتی می شوند ، توصیه نمی شود.

آیا نتیجه کاشت موی طبیعی ماندگار است؟

آره! از مزایای اصلی این روش دائمی بودن نتیجه است ، به شرطی که پس از جراحی به درستی از آن مراقبت شود. دلیل ثبات نتیجه نیز مربوط به روش اجرای آن است. از آنجا که فولیکول های پیوندی تحت تأثیر دی هیدروتستوسترون (DHD) ، هورمونی که باعث ریزش مو می شود ، قرار نمی گیرند ، با گذشت زمان از بین نمی روند.

کاشت مو چه عوارضی دارد؟

به طور کلی ، جراحی کاشت مو طبیعی یک روش ایمن در نظر گرفته می شود. با این حال ، هر فرد واکنش متفاوتی نسبت به این عمل نشان می دهد. در نتیجه ، زمان بهبودی و عوارض بعدی این عمل در انسان ممکن است متفاوت باشد.

عفونت زخم
عفونت زخم یک عارضه نادر است که با برخی از آنتی بیوتیک ها و همچنین کرم های خاص قابل درمان است. البته به خاطر داشته باشید که اگر در انتخاب کلینیکی که این عمل در آن انجام می شود دقت کنید ، خطر عفونت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. زیرا این عارضه جانبی معمولاً به دلیل عدم رعایت بهداشت در حین جراحی ایجاد می شود.

خونریزی و تورم
با توجه به اینکه این عمل یکی از عملهای تهاجمی محسوب می شود ، خونریزی و تورم از عوارض بعدی است. تشدید این عارضه زمانی افزایش می یابد که فرد قبل از جراحی مصرف الکل و نیکوتین را متوقف نکرده باشد.

خارش
خارش یک اتفاق معمول پس از جراحی کاشت موی طبیعی است ، که روند بهبودی را نشان می دهد. با این حال ، اگر میزان خارش پوست سر به حداکثر میزان خود برسد ، باید از خارش خودداری کرد.

ریزش ناگهانی مو
ریزش ناگهانی مو 1 تا 5 هفته پس از جراحی اتفاق می افتد و معمولاً افراد را نگران و ناراحت می کند. در حالی که این طبیعی است ، پس از 3 تا 4 ماه موهای کاشته شده رشد می کنند.

دوره نقاهت بعد از جراحی کاشت مو چه مدت است؟

پس از عمل ، به دلیل اینکه پوست سر بیمار و آسیب دیده است ، باید 1 هفته استراحت کامل داشته باشید و سپس فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. علاوه بر این ، برای جلوگیری از عفونت در محل زخم ، ممکن است لازم باشد سر را باندپیچی کرده و برای مدتی از آنتی بیوتیک استفاده کنید.

مراقبت از مو
یک هفته قبل از عمل باید مصرف داروهای ضد التهاب ، آسپرین ، ویتامین B یا E ، داروهای رقیق کننده خون و داروهای گیاهی را متوقف کنید.
اگر موهای سفید یا روشن دارید ، از رنگ های تیره برای تأکید بر تارها استفاده کنید.
در روز جراحی دوش بگیرید و موهای خود را با شامپو بشویید.
بسته به نوع جراحی ، در صورت لزوم موهای خود را کوتاه کنید.
مراقبت بعد از جراحی کاشت موی طبیعی
به دلیل حساسیت بالای ایمپلنت ها ، باید 2 هفته پس از جراحی بسیار مراقب باشید.
میزان تمرین را تا زمان بهبودی زخم ها کاهش دهید.
بعد از 2 تا 5 روز معمولاً پانسمان برداشته می شود. اما لازم نیست اتصالات را لمس کنید.
روز ششم: می توانید موهای خود را به آرامی با دست بشویید.
بعد از 10 تا 14 روز می توان بخیه ها را خارج کرد.
بعد از چند هفته ، پیوندها می افتند تا دوباره رشد کنند.
پس از 6 ماه ، موهای جدید معمولاً ظاهر می شوند.

آیا بعد از کاشت مو مزوتراپی ضروری است؟

مزوتراپی روشی است که در آن سوزن ها ، داروها و مواد مغذی خاصی برای بهبود رشد موهای کاشته شده پوست سر تزریق می شود. پزشکان معمولاً برای هر فردی که پیوند مو انجام می دهد ، 1-2 جلسه مزوتراپی مو را توصیه می کنند ، اما اگر موی فرد بسیار ضعیف باشد ، پزشک ممکن است جلسات بیشتری را تجویز کند.

هزینه کاشت مو چقدر است؟

هزینه کاشت مو ، مشابه سایر جراحی ها ، به عوامل مختلفی از جمله روش عمل ، نوع بیهوشی ، کلینیک یا مرکزی که عمل انجام می شود ، جراح و غیره بستگی دارد. بنابراین ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه این عمل بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک منتخب خود شرکت کنید تا با توجه به شرایط شخصی خود از هزینه ها مطلع شوید.
سعی کنید در انتخاب خود حساس باشید و به دلیل قیمت پایین فریب تبلیغات مراکز غیر معتبر و پزشکان بی تجربه را نخورید و یک کلینیک مناسب کاشت مو را انتخاب کنید.

منبع : https://2016downloadnew.ir/10-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d9%82%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88-%d8%a7%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%87%db%8c%d8%af/

دیدگاهتان را بنویسید