انصارالله: لغو محاصره یمن، شرط مذاکره با ائتلاف سعودی است

[ad_1]

به گزارش شبکه المسیره، عبدالسلام افزود، اولویت ملت یمن توقف حملات و برداشته شدن محاصره از طرف سعودی است تا زمینه گفت‌وگو در شرایط امن و آرام میسر شود و پیش از توقف حملات و شکسته شدن محاصره، هیچ راهی برای مذاکره و گفت‌وگو وجود ندارد.

سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد: تجارب گذشته نشان می‌دهد که هر گفت‌وگویی در سایه محاصره و جنگ منجر به شکست می‌شود و ملت ما هرگز نخواهند پذیرفت که فرایندی  که شکست آن چندین بار اثبات شده است، بار دیگر تکرار شود.

این سخنان پس از آن بیان می‌شود که ائتلاف سعودی در ادامه نقض آتش‌بس (ادعای خود) روستاهای شهرستان مرزی “رازح” در استان صعده در شمال یمن هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای ائتلاف قرار گرفت.

عبدالسلام پیش از این نیز گفته بود، ما خواستار آتش‌بس واقعی هستیم و توقف جنگ نمی‌تواند با آتش‌بس دو هفته‌ای صورت بگیرد.

جنگنده‌های متجاوز سعودی از بامداد سه‌شنبه نیز ۹ بار مناطق صرواح و دو نوبت نیز ناطح در استان البیضا را مورد حمله قرار دادند.

محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن نیز با هشدار به ائتلاف سعودی اعلام کرده بود، پاسخ به تنش‌های نظامی ائتلاف و بدعهدی آن در موضوع آتش‌بس در روزهای پیش‌رو داده خواهد شد.

“ترکی المالکی” سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان بامداد پنجشنبه هفته گذشته بطور رسمی از اعلام توافق آتش‌بس در یمن خبر داد و گفت که این آتش‌بس ۲ هفته ادامه خواهد داشت و پس از آن نیز قابل تمدید است.

بسیاری از مقام‌های یمنی نسبت به نیت عربستان در این خصوص ابراز تردید کرده‌ و معتقدند این تاکتیک جدید است تا ائتلاف بتواند از آن برای تجدید قوا و جبران خسارت‌های اخیر خود استفاده کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید